• شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 951-593-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد:

ایجاد زمینه‌های لازم برای مشارکت دانشگاه و دانشگاهیان برای تحقق اقتصادمقاومتی مهمترین اولویت دانشگاه محقق اردبیلی

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: ایجاد زمینه‌های لازم برای مشارکت دانشگاه و دانشگاهیان در تحقق اقتصادمقاومتی مهمترین اولویت دانشگاه محقق اردبیلی در سالجاری است.

گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، مهمترین اولویت دانشگاه محقق اردبیلی در سالجاری را ایجاد زمینه‌های لازم برای مشارکت دانشگاه و دانشگاهیان در تحقق اقتصادمقاومتی در حوزه استان اردبیل عنوان کرد و گفت: در این راستا، بزودی نظرات مدون و مکتوب اساتید با عنایت به تخصص آنها جمع‌آوری و به ایده‌های برتر طی یک جشنواره جوایزی اعطا خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح‌های مصوب این جشنواره بصورت طرح اجرا خواهند شد، افزود: ما نهایت تلاش خود را به کار خواهیم بست تا اعتبارات لازم را برای این امر جلب و جذب کنیم.

صادقی اضافه کرد: همچنین انضباط مالی بیشتر در عین تامین منافع مشروع و قانونی کارکنان دانشگاه در برنامه ما خواهد بود.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در پاسخ به این سوال که برنامه اصلی دانشگاه محقق اردبیلی برای تولید دانش و علم در دانشگاه‌ و تبدیل آن به ثروت چیست، تصریح کرد: خود دانشگاه برای کسب ثروت شاید در اولویت نباشد، ولی شرکت‌های دانش‌بنیان و نیز شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه را با جدیت بیشتری تقویت خواهیم کرد.

رئیس هیات‌ممیزه دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: یک پیشنهاد خامی هم فعلا در دست بررسی است و آن تاسیس یک شرکت بزرگ چند منظوره با سهامداری دانشگاه به میزان ۴۹ درصد است تا بتواند به عنوان یک شرکت خصوصی فعالیت کند، که این شرکت منتظرالتاسیس در پروژه‌های عمرانی، فناوری و سایر امور استان بصورت فعال وارد خواهد شد.

صادقی ادامه داد: طبیعی است که خصوصی بودن شرکت و استفاده از سرمایه‌های اشخاص حقیقی در کنار سهم دانشگاه، باعث چابک‌تر بودن آن خواهد شد و حضور دانشگاه در آن موجب سر ریز شدن امکانات علمی و تکنولوژیکی دانشگاه در آن خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات دانشگاه محقق اردبیلی در زمینه زیرساخت‌ها، گفت: خوشبختانه مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه فعال است و امید می‌رود با مدیریتی پویاتر از گذشته نگذارد جوانان خلاق و خوش فکر ما در شرکت‌های مستقر در آن دچار وازدگی و دلسردی شوند. علاوه بر این، آزمایشگاه مرکزی دانشگاه با تجهیزات پیشرفته آن در سالجاری به بهره‌برداری خواهد رسید و امیدوارم بتواند به نیازهای علمی و تکنولوژیکی بازار دانش‌بنیان استان پاسخ لازم را بدهد.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به تفاهم‌نامه‌های متعدد دانشگاه محقق اردبیلی با سایر سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان، افزود: در حال حاضر منتظریم ببینیم مشتریان بالقوه ما چه نیازهایی دارند و همچون گذشته دست همکاری به سوی سازمان‌ها، شرکت‌ها و نهادهای عمومی دراز می‌کنیم و تمام سعی‌ خود را بعمل می‌آوریم تا این تفاهم‌نامه‌ها روی زمین نمانند.

صادقی تاکید کرد: اگر طرفین تفاهم‌نامه‌ها احساس کنند که مشکلی از سوی دانشگاه وجود دارد، حتما به بنده منعکس کنند تا نسبت به رفع آن اقدام کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: