• سه شنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 951-3990-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

دانشجویان باید به سلاح بزرگ اخلاق و معنویت مسلح شوند

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اردبیل با بیان اینکه دانشجویان باید به سلاح بزرگ اخلاق و معنویت مسلح شوند، افزود: در همین راستا دانشگاه‌ها باید زمینه‌های ارتقای علمی و معنوی دانشجویان را فراهم آورند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی در حاشیه جلسه اخلاق در دانشگاه محقق اردبیلی در جمع خبرنگاران درباره تاثیرات برگزاری این جلسات، گفت: آینده کشور، مدیریت‌ها و شغل‌های حساس در دست جوانان دانشجوی دانشگاه‌ها خواهد بود، که اگر کف نفس و واهمه قدسی نداشته باشند دنیا می‌تواند آنان را مرتکب خلاف کند و با این کار ملت و کشور ضربه می‌بینند.

عاملی با بیان اینکه دانشجویان باید به سلاح بزرگ اخلاق و معنویت مسلح شوند، افزود: در همین راستا دانشگاه‌ها باید زمینه‌های ارتقای علمی و معنوی دانشجویان را فراهم آورند.

امام‌جمعه اردبیل تاکید کرد: دانشجویان با دو بال علم و عمل و آموزش و پرورش به جامعه خدمت خواهند کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل با بیان اینکه هم‌اکنون دنیا به سمت غارت و تاراج معنویت پیش می‌رود، تاکید کرد: در این راستا اگر جوان بتواند در روزگار تاریک فعلی، صفای قلب و معنویت خود را حفظ کند و به قدرت روحی دست یابد موفق عمل کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید به نیاز مبرم دانشجویان به جلسات اخلاق، گفت: ما دارای مدنیت و فرهنگ 1400 ساله هستیم که باید به نسل جدید انتقال دهیم.

عاملی افزود: دانشگاه محقق اردبیلی از لحاظ علمی دارای رتبه بالایی در سطح دنیا است و از لحاظ معنوی نیز دارای جوانان شایسته‌ای است.

گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اردبیل در جلسات اخلاق دانشگاه، افتخار بزرگی برای مجموعه دانشگاه محقق اردبیلی است، گفت: امام‌جمعه اردبیل نعمت بزرگی برای استان است و حضور چنین انسان‌هایی در دانشگاه موجب پیوند عمیق علم و اخلاق می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر یک انسان دارای علم باشد، ولی اخلاق نداشته باشد می‌تواند یک موجود وحشی باشد،  افزود: با پیوند علم و اخلاق زمینه‌های رشد انسان فراهم می‌شود.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دانشجویان و اساتید به نحو احسن از این جلسات استفاده می‌کنند، اظهارامیدواری کرد: با برگزاری چنین جلساتی جوانان را به سمت فرهنگ و اسلامیت سوق دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: