• چهارشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 951-4594-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

سمینار تخصصی «فرهنگ شهروندی؛ منازعه سنت و مدرنیسم» در اردبیل برگزار شد

با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل و اساتید و دانشجویان رشته‌های علوم انسانی، سمینار تخصصی«فرهنگ شهروندی؛ منازعه سنت و مدرنیسم» در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، عباس فنی‌اصل معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی در این سمینار با بیان اینکه معنای اصلی دانشگاه با پژوهش، علم و حرکت نمود پیدا می‌کند، گفت: دانشگاه باید پرورش‌دهنده اندیشمندان بزرگ باشد و برگزاری چنین سمینارهایی گامی برای به تحرک واداشتن اساتید و دانشجویان برای پژوهش و حرکت است.

فنی‌اصل با بیان اینکه فعالیت‌های انجمن‌های علمی دانشگاه محقق اردبیلی حدود 700 درصد افزایش یافته است، افزود: امید می‌رود با انجام برنامه‌های متعدد فرهنگی، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان سالم، فعال و توانمند تحویل جامعه دهیم.

حبیب ابراهیم‌پور رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با اشاره به رفتارهای شهروندان در جامعه، گفت: از انواع رفتارهای شهروندان، رفتار ضد اجتماعی می‌باشد که در آن شهروندان به حقوق دیگران تعدی کرده و هنجارهای اجتماعی را رعایت نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از انواع رفتارها، رفتاری در چارچوب قوانین جامعه است، افزود: در این نوع رفتارها، شهروندان بر اساس قوانین مدون شده رفتار می‌کنند.

ابراهیم پور با بیان اینکه انتظار از شهروندان یاری‌رساندن به دولت برای ارتقای فرهنگ شهروندی است، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند بصورت داوطلبانه در دست‌گیری از هموطنان، مشارکت‌های اجتماعی، گذشت و جوانمردی، وجدان اجتماعی و موارد دیگر در این مقوله نقش‌آفرینی کنند.

عضو هیات‌علمی دانشگاه محقق اردبیلی خاطرنشان کرد: در مقابل، مردم هم از دولت انتظار حکمرانی خوب دارند که مردم را تکریم کرده و در تصمیم‌گیری‌ها مردم را دخالت دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: