• یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 952-2793-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد:

توسعه همکاری‌های علمی، آموزشی و پژوهشی بین دانشگاه محقق اردبیلی و اداره کل بهزیستی

 

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از تعامل و توسعه همکاری‌های علمی، آموزشی و پژوهشی بین دانشگاه محقق اردبیلی و اداره کل بهزیستی استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، گودرز صادقی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با اداره کل بهزیستی استان اردبیل با بیان اینکه همکاری بین این دو دستگاه می‌تواند در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان مثمر ثمر واقع شود، گفت: همکاری‌های بین بخشی و استفاده از ظرفیت دستگاه‌های دیگر باید در برنامه‌های کاری ادارات قرار بگیرد.

وی با اشاره به موضوع تفاهم‌نامه دانشگاه و بهزیستی، افزود: تعامل و توسعه همکاری‌های علمی، آموزشی و پژوهشی بین دانشگاه محقق اردبیلی و اداره کل بهزیستی با رویکرد بهبود و ارتقای توانمندی‌های روانی و اجتماعی اقشار جامعه بویژه دانشجویان با اولویت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی موضوع این تفاهم‌نامه است.

صادقی با اشاره به اهداف و زمینه‌های همکاری طرفین، تصریح کرد: ایجاد ارتباط موثر بمنظور توسعه خدمات تحقیقاتی و مطالعاتی و استفاده از حداکثر پتانسیل‌های موجود در دانشگاه و بهزیستی، برنامه‌ریزی علمی جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، همکاری برای برگزاری کارگاه و نمایشگاه و همکاری در زمینه پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ارشد و رساله دکتری مرتبط با موضوعات بهزیستی از جمله اهداف این تفاهم‌نامه همکاری است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی همچنین خواستار ورود اداره بهزیستی به مساله اعتیاد اینترنتی و فضای مجازی شد. 

بهزاد ستاری مدیرکل بهزیستی استان اردبیل نیز با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه محقق اردبیلی، گفت: بهزیستی درصدد است از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشکده علوم‌تربیتی و روانشناسی دانشگاه استفاده کند.

وی ادامه داد: بهزیستی در مورد آسیب‌های اجتماعی مختلف مثل طلاق و اعتیاد و غیره نیاز به مدل دارد، که این مدل را دانشگاه می‌تواند ارائه دهد.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل افزود: دانشجویان دانشگاه می‌توانند جامعه هدف اداره بهزیستی قرار گیرند.

محمد نریمانی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز تصریح کرد: اداره بهزیستی، اولویت‌های  پژوهشی خود را به دانشگاه اعلام کند تا دانشگاه در این مورد کارهای پژوهشی انجام دهد.

وی با بیان اینکه کمیته پژوهشی اداره بهزیستی باید احیا شود، ادامه داد: این کمیته باید هر دو هفته یکبار تشکیل جلسه داده و در زمینه آسیب‌های اجتماعی نیازهای پژوهشی و پایان‌نامه‌های مدنظر را مورد کنکاش قرار بدهد.

نریمانی از آمادگی این دانشگاه برای مشارکت با اداره بهزیستی در برگزاری همایش سالانه خبر داد و گفت: این همایش باید در حوزه مسائل بهزیستی برگزار شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: