• چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 952-2994-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد:

یادمان شهدای گمنام دانشگاه محقق اردبیلی احداث می‌شود

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: یادمان شهدای گمنام دانشگاه محقق اردبیلی احداث می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، عباس فنی‌اصل در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به جایگاه والا و ارزشمند شهدا، گفت: درک مقام شهید از توان و ظرفیت فهم ما خارج است و تنها منبع وحی الهی است که شمه‌ای از این مقام را برای ما بازگو می‌کند.

وی افزود: زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهید و بزرگداشت زمان و مکان شهادت و مدفن او و الگوسازی از شخصیت و سیره زندگی و حماسه ایثارگرانه شهید، بخشی از وظایف جامعه نسبت به شهید می‌باشد.

فنی‌اصل با بیان اینکه موضوع شهادت و ایثارگری سکه پربهایی است که در یک روی آن باید والاترین ارزش‌های الهی و در روی دیگر آن دستاوردها و آثار و برکات بی‌بدیل را مشاهده کرد، تصریح کرد: شهدا سعادتمندان و پاکبازانی هستند که در میدان جهاد فی‌سبیل‌الله از مرگ واهمه‌ای ندارند و نصرت حق و یاری دین خدا و جهاد با دشمنان خدا را فوز عظیم می‌دانند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه دو شهید گمنام به عنوان تقدس بخش دانشگاه و چراغ هدایت دانشگاهیان مهمان دانشگاه محقق اردبیلی هستند، خاطرنشان کرد: همزمان با تدفین شهدای گمنام در دانشگاه، احداث یادمان شهدای دانشگاه مورد تصویب هیات رئیسه و شورای فرهنگی دانشگاه قرار گرفت و فراخوان آن بصورت کشوری منتشر شد.

وی ادامه داد: بعد از انتشار فراخوان، 26 طرح از نقاط مختلف کشور به دانشگاه محقق اردبیلی ارسال شد که با داوری اساتید گروه های معماری و هنر دانشگاه، 5 طرح به عنوان آثار برتر انتخاب شد و از میان این 5 طرح نیز یک طرح به عنوان طرح قابل اجرا انتخاب شد.

فنی اصل گفت: در حال حاضر احداث یادمان شهدای دانشگاه در مرحله  نقشه برداری می باشد و با اتمام این مرحله، ساخت یادمان شهدای دانشگاه آغاز خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: