• سه شنبه ۴ خرداد ماه، ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 953-794-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

حماسه عملیات بیت‌المقدس را با واژ‌ه‌ها نمی‌توان توصیف کرد

فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: حماسه عملیات بیت‌المقدس را با واژ‌ه‌ها نمی‌توان توصیف کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، سردار مصطفی اکبری در مراسم گرامیداشت سوم خرداد در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه بعد از گذشت بیش از 30 سال از پیروزی انقلاب اسلامی به امنیت پایدار رسیده‌ایم، گفت: این امنیت را مرهون خون شهدا و ایثارگری‌های آنها هستیم.

وی ادامه داد: باید تمام روزهای دفاع مقدس را گرامی بداریم؛ چراکه در تمامی این روزها شهدا، جانبازان و ایثارگران از خودگذشتگی کردند.

اکبری افزود: عملیات بیت‌المقدس از 10 اردیبهشت ماه سال 1361 شروع شد و در این عملیات توسط رزمندگان اسلام حماسه‌ای آفریده شد که با کلمات نمی توان آن را بیان کرد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به سختی‌های عملیات فتح خرمشهر، تصریح کرد: در این عملیات وقتی نیروهای بعثی در محاصره قرار گرفتند تنها یک راه داشتند و آن هم عبور از اروندکنار بود که در این کار تعدادی غرق شدند، تعدادی مقاومت کردند و بالغ بر 19 هزار نفر نیز اسیر شدند.

اکبری تصریح کرد: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی هنوز هم از دشمنی خود دست برنداشته‌اند و روزهای سخت و مقاومت همچنان ادامه دارد.

گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه جانبازان و ایثارگران شهدای زنده انقلاب اسلامی هستند، گفت: تنها تفاوت جانبازان و ایثارگران با شهدا این است که جانبازان و ایثارگران فرصت خدمات بیشتر به اسلام و انقلاب اسلامی را دارند. 

وی با بیان اینکه در دانشگاه محقق اردبیلی همگرایی خاصی داریم، ادامه داد: این همگرایی سبب می‌شود که تلاش‌ها منجر به نتیجه شود، حتی اگر عملکرد مناسبی نداشته باشیم.

صادقی با بیان اینکه همه ما متعلق به یک نظام و انقلاب هستیم، اظهارامیدواری کرد: سال آینده برنامه گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر در جوار مزار شهدای گمنام و در فضای بسیجی برگزار شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: