• پنجشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 953-1293-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری:

تعامل مستمر و سازنده بین استانداری و دانشگاه‌ها موجب تامین اعتبار لازم برای پژوهش و فناوری می‌شود

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تعامل مستمر و سازنده بین استانداری و دانشگاه‌ها موجب افزایش فعالیت علمی و تامین اعتبار لازم برای پژوهش و فناوری می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، وحید احمدی در دیدار با استاندار اردبیل ضمن تقدیر از پیگیری مسئولان اردبیل برای تجهیز و تقویت پارک علم و فناوری استان، گفت: انتظار می‌رود با تلاش مسئولان استان ردیف اعتباری لازم برای پارک علم و فناوری اردبیل ایجاد شود.

وی از حمایت معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم از شرکت‌ها و آزمایشگاه‌های حوزه فعالیت خود خبر داد و افزود: تعامل مستمر و سازنده بین استانداری و دانشگاه‌ها موجب افزایش فعالیت علمی و تامین اعتبار لازم برای پژوهش و فناوری می‌شود.

احمدی با بیان اینکه اساتید باید به عنوان مشاور در صنعت حضور یابند، تصریح کرد: اساتید دانشگاه‌ها می‌توانند یک روز از موظفی خود را به عنوان مشاور صنعت در شرکت‌ها و کارگاه‌های دانش‌بنیان و صنعتی سپری کنند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواستار فعال شدن کارگروه پژوهش و فناوری استان اردبیل شد و خاطرنشان کرد: یک درصد از بودجه جاری دستگاه‌ها نیز باید به بحث پژوهش اختصاص یابد.

وی خواستار ایجاد کلینیک اقتصادی و فناوری در استان اردبیل شد و گفت: با راه‌اندازی این کلینیک، صنایع می‌توانند نیازهای خود را تقاضا کرده و دانشگاه نیز این تقاضاها را ثبت و انعکاس دهد.

مجید خدابخش استاندار اردبیل نیز با بیان اینکه زمین پارک علم و فناوری استان اردبیل از اراضی دولتی بوده و  با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل تامین شده است، افزود: برای آماده‌سازی این زمین 400 میلیون تومان هزینه خواهد شد.

وی افزود: تلاش برای ترویج پژوهش و فناوری و خلق ثروت از ایده در استان به عنوان یک مگاپروژه پیگیری می شود.

خدابخش با بیان اینکه اردبیل استانی سبز تلقی می‌شود و به همین دلیل نمی‌توانیم صنایع آلاینده به استان بیاوریم، تصریح کرد: در همین راستا توسعه و تجهیز پارک علم و فناوری اردبیل با جدیت پیگیری میشود.

استاندار اردبیل گفت: اساتید دانشگاه‌ها در خصوص پژوهش و فناوری می‌توانند در بنگاه‌های اقتصادی و سازمان‌ها حضور داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: