• شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 953-1593-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه محقق اردبیلی و دانشگاه‌های عضو اتحادیه قفقاز در قرقیزستان

دانشگاه محقق اردبیلی و دانشگاه‌های عضو اتحادیه قفقاز در قرقیزستان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه محقق اردبیلی، گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در حاشیه گردهمایی سالانه دانشگاه‌های عضو اتحادیه قفقاز در قرقیزستان، تفاهم‌نامه‌ای با چند دانشگاه عضو اتحادیه امضا نمود.

این تفاهم نامه که ادامه تفاهم‌نامه هفتم آذرماه سال 1394 بود در قالب تفاهم‌نامه مولانا به امضای طرفین رسید.

 بر این اساس مقرر شد تبادل استاد و دانشجو جهت همکاری‌های علمی و فرهنگی صورت گیرد و زمینه همکاری‌های مشترک با دانشگاه‌های فرات ترکیه و صنعتی ارزروم ترکیه فراهم گردد.

گفتنی است در این گردهمایی اعضای اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز متحد شدند جهت احیای رابطه دانشگاه‌های عضو، اقدام جدی و عملی نمایند و تلاش از حد شعار و تفاهم‌نامه به سمت عملی شدن کشیده شود.

همچنین راه ابریشم که زمانی تجاری بود تبدیل به راه بین‌المللی مبادله فرهنگ، دانش و علم گردد و آن هم در راستای صلح، آرامش و دوستی بکار گرفته شود.

در اختتامیه این گردهمایی سند رسمی عضویت دانشگاه محقق اردبیلی در اتحادیه دانشگاه های قفقاز به امضای گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی رسید.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی همچنین در حاشیه ششمین گردهمایی دانشگاه های عضو اتحادیه قفقاز با رئیس سازمان آموزش عالی ترکیه ديدار و گفتکو کرد.

در این دیدار رئیس دانشگاه محقق اردبیلی ضمن تشريح آخرین وضعیت آموزش و پژوهش دانشگاه محقق اردبیلی و امکانات بالقوه استان اردبیل، برای همکاری با دانشگاه‌های عضو اتحادیه اعلام آمادگی نمود.

یکتا ساراچ رئیس سازمان آموزش عالی ترکیه نیز در خصوص حل مشکلات دانشجویان  و اعضای هیات‌علمی که در ترکیه مشغول به تحصیل‌اند، قول مساعدت داد.

همچنین سفیر ایران در قرقیزستان نیز در دیدار با رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در خصوص پتانسیل‌های موجود در قرقیزستان جهت هرگونه همکاری علمی و فرهنگی خبر داد و گفت: علاقه بسیار زیاد مردم قرقیزستان به محصولات فرهنگی ایران مخصوصا فیلم‌های ایرانی بستر مناسبی جهت تبادل فرهنگ و علم محسوب مي‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: