• یکشنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 953-2393-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز خبر داد:

رشد سریع همراه با توسعه در اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز

 رئیس اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز از رشد سریع همراه با توسعه در اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، رمضان کورکماز  در مراسم افتتاح سومین سمپوزیوم دانشجویان تحصیلات تکمیلی اتحادیه دانشگاه های قفقاز در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: با وجود اینکه زمان زیادی از تشکیل اتحادیه نمی‌گذرد، اما این اتحادیه خیلی سریع رشد و توسعه یافته است.

وی با اشاره به اهداف اتحادیه دانشگاه‌های منطقه قفقاز، افزود: هدف اصلی این اتحادیه تقویت همکاری بین دانشگاه‌های عضو اتحادیه است.

کورکماز با بیان اینکه نگاه ما روی جوانان متمرکز شده است، افزود: با نگاه نو به جهان، می‌توان به صلح و ثبات آینده کمک کرد، برای همین ما روی جوانان متمرکز شده‌ایم.

قدیر گلکاریان مسئول هماهنگی اتحادیه دانشگاه‌های منطقه قفقاز نیز گفت: اتحادیه با هدف ایجاد اتحاد و همگرایی برای رسیدن به اهداف علمی و پژوهشی در سال 2007 تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه حضور دانشگاه‌های ایران در اتحادیه قابل تقدیر است، اضافه کرد: ایران و ترکیه دو کشور تاثیرگذار در منطقه هستند و حضور دانشگاه‌های ایران در این اتحادیه می‌تواند در آینده منطقه تاثیر مثبت داشته باشد.

گلکاریان با اشاره به اینکه از سه سمپوزیوم دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های اتحادیه قفقاز، دو سمپوزیوم به میزبانی دانشگاه‌های ایران انجام شده است، تصریح کرد: هدف اتحادیه از برگزاری چنین سمپوزیوم‌هایی ایجاد دیپلماسی فرهنگی در بین دانشگاه‌های منطقه است.

مسئول هماهنگی اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز ادامه داد: شناسایی پایه‌های فرهنگی، افق‌سازی برای فعالیت‌های فرهنگی و علمی؛ ایجاد فضای همدلی و همگرایی و همبستگی برای صلح در منطقه قفقاز  از دیگر اهداف برگزاری سمپوزیوم است.

وی اضافه کرد: بیش از 110 مقاله خارجی به سومین سمپوزیوم دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های عضو اتحادیه دانشگاه های منطقه قفقاز ارسال شده است که 30 مقاله انتخاب شده و در سه پانل ارائه خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: