• پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-2590-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

اولین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی در اردبیل برگزار شد

اولین همایش ملی آسیب های اجتماعی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، محمد نریمانی دبیر علمی همایش و قائم مقام رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم افتتاحیه این همایش گفت: مقام معظم رهبری چند آسیب اجتماعی را به عنوان آسیب‌های اولویت‌دار مطرح کرده‌اند که ادارات و سازمان‌های غیر دولتی در راستای این آسیب‌ها گام‌های موثری برداشته‌اند .

وی با اشاره به اینکه دانشگاه محقق اردبیلی برنامه‌های مختلفی را در زمینه آسیب‌های اجتماعی اجرا کرده است، تصریح کرد: راه‌اندازی کتابخانه تخصصی آسیب‌های اجتماعی، برگزاری دوره‌های آموزشی و حمایت از پایان نامه‌های دانشجویی از جمله برنامه‌های دانشگاه محقق اردبیلی در این زمینه بوده است .

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه هیچ مطالعه میدانی بدون مطالعه اسنادی نمی‌تواند پایه علمی و تئوریک داشته باشد، ادامه داد: با آموزش مهارت‌های اجتماعی و ارتقای سطح هوش اجتماعی و معنوی تا حدود زیادی می‌توان از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری کرد .

نریمانی با اشاره به اینکه دانشگاه محقق اردبیلی ارتباط علمی با جامعه را حفظ و تقویت کرده است، افزود: طی روزهای اخیر مرکز تندرستی و سلامت دانشگاه راه‌اندازی شد که علاوه بر کارکنان و دانشجویان دانشگاه، مردم عادی هم می‌توانند از خدمات مختلف این مرکز استفاده کنند که این یکی از راه‌های حفظ ارتباط علمی دانشگاه با جامعه است .

دبیر علمی اولین همایش ملی آسیب های اجتماعی اضافه کرد: دو بار مهلت ارسال مقاله به این همایش را تمدید کردیم و در این مدت 604 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده بود که نزدیک 500 مقاله آن پذیرفته شدند و از این تعداد 20 مقاله به صورت سخنرانی ارائه و بقیه به صورت پوستر در معرض نمایش قرار می‌گیرد .

رحیم سروری جانشین فرماندهی نیروی انتظامی استان اردبیل نیز گفت: امروز نیروی انتظامی به یک نهاد دانش‌محور تبدیل شده است و اقتدار واقعی نیروی انتظامی در دانایی و دانش محوری آن است .

وی افزود: با ایجاد ساختارهایی مانند راه‌اندازی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی برای جذب و مشارکت حداکثری مردمی در زمینه مسئل اجتماعی تلاش و برنامه‌ریزی کرده‌ایم .

سروری با اشاره به اینکه امنیت یک مقوله همگانی و فرابخشی است، تصریح کرد: دفتر تحقیقات نیروی انتظامی ایجاد تعامل با مراکز علمی را در دستور کار خود قرار داده است .

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی استان اردبیل اضافه کرد: برای حل آسیب‌های اجتماعی باید راهکارهای فرهنگی و اجتماعی را مورد استفاده قرار داد و کار پلیسی آخرین اقدام در این زمینه است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: