• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-1894-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

سوز دل منتشر شد


یادنامه استادمحمدباقرتمدنی اردبیلی با مقالاتی از پژوهشگران داخلی و خارجی و مداحان و شاعران برجسته کشور با عنوان سوز دل منتشر شد. 
  
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، یادنامه استادمحمدباقرتمدنی با عنوان «سوز دل» با گفت و گوها و مقالاتی از پژوهشگران داخلی و خارجی و مداحان و شاعران برجسته کشور به اهتمام «سعید دست افشان» و با مشارکت حوزه هنری استان اردبیل و اداره کل تبلیغات اسلامی استان منتشر شد.
 
بخش نخست این کتاب مروری برزندگی و خاطرات استادمحمدباقر تمدنی است که خاطرات دوران کودکی، نوجوانی و سالهای مداحی این مداح نام آشنا را به قلم می کشد.
 
بخش دوم کتاب شامل مقالات و یادداشت‌هایی از سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان، سیدعلی اکبراجاق نژاد، نماینده ولی فقیه درکشور آذربایجان، شیخ قدیرآکالاس، دبیرکل اتحادیه علمای شیعه ی ترکیه و  بسیاری از اساتید و صاحب نظران، مسئولان فرهنگی و مداحان پیشکسوت و نام آشنای کشوری و استانی در بارۀ استاد محمدباقر تمدنی است. 

سومین بخش «سوزدل» به شعرهایی از شاعران نام آشنای استانی و کشوری اختصاص دارد که در بارۀ استاد تمدنی سروده شده است. 
بخش پایانی این کتاب اسناد تصویری از زندگی محمدباقرتمدنی را به تصویر می کشد. 

گفتنی است این کتاب در قطع وزیری به تعداد 1000 نسخه  در 264 صفحه به اهتمام سعید دست افشان و با مشارکت حوزه هنری استان اردبیل و اداره کل تبلیغات اسلامی استان توسط انتشارات خط هشت منتشر شده است.
 
همچنین این یادنامه روز چهارشنبه 22 شهریور ماه 1396 در آیین نکوداشت استاد محمدباقر تمدنی درسالن ولایت اردبیل رونمایی می شود.


انتهای پیام