• یکشنبه ۲۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-1497-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

استاندار اردبیل:

راه آهن اردبیل به شمال استان سال 98 اجرایی می‌شود/ اعزام 200 پزشک به ایتالیا برای گذراندن دوره پزشکی آبدرمانیاستاندار اردبیل گفت: از سال 98 راه‌ آهن اردبیل در دو شاخه به سمت مشگین‌شهر و همچنین گرمی، پارس‌آباد و بیله‌سوار اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، اکبر بهنامجو در پایان سفرهای شهرستانی در جمع اهالی سرعین اظهار کرد: در ارتباط با راه آهن اردبیل – میانه ما وعده سه ساله برای تکمیل این پروژه داده‌ایم و همچنان بر این وعده وفادار هستیم به طوری که از اول اردیبهشت ماه روزشمار اجرای راه آهن اردبیل – میانه در ورودی شهر اردبیل نصب خواهد شد.
 
وی خاطرنشان کرد: ما با همراهی نمایندگان استان اردبیل از منابع مختلف نسبت به تامین اعتبار این پروژه اقدام می‌کنیم و اخیرا نمایندگان استان 40 میلیارد تومان به سرعت گرفتن احداث راه آهن کمک کرده‌اند و رئیس سازمان برنامه و بودجه قول داده تا از منابع مختلف به ویژه معرفی پروژه از طریق بانک ملی به صندوق توسعه ملی کمک قابل توجهی به راه آهن اردبیل انجام شود.
 
رئیس شورای اداری استان اردبیل افزود: پیش‌بینی می‌کنیم 30 تا 40 میلیارد تومان تامین اعتبار برای این پروژه در ماه‌های آتی انجام شود تا راه آهن اردبیل – میانه سرعت اجرایی بیشتری به خود بگیرد.
 
بهنامجو بیان کرد: در کنار این پروژه راه آهن اردبیل به سمت مشگین‌شهر و در یک خط دیگر به سمت گرمی، پارس‌آباد و بیله‌سوار در سال آینده در اولویت مطالعات قرار خواهد گرفت و از ابتدای سال 98 عملیات اجرایی این پروژه نیز شروع خواهد شد.
 
 
سامانه اشتغال از ابتدای 97 راه‌اندازی می‌شود

رئیس شورای اشتغال استان اردبیل از راه‌اندازی سامانه اشتغال از ابتدای سال آینده خبر داد و اظهار کرد: در یک ماه آینده مقدمات این کار فراهم می‌آید تا به تدریج از اول سال آینده با راه‌اندازی سامانه اشتغال به صورت دقیق اشتغال ایجاد شده را رصد کنیم.
 
بهنامجو به سفرهای متعدد خود در ایام‌الله دهه فجر به همه شهرستان‌ها اشاره کرد و افزود: در این سفرها در کنار افتتاح پروژه‌ها و دیدارهای مردمی سعی کردیم تا جلسات اقتصاد مقاومتی را در اکثر شهرستان‌ها برگزار کنیم تا در جریان آخرین روند اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و همچنین حوزه کشاورزی، صنعتی و گردشگری قرار گیریم.
 
وی افتتاح 792 پروژه عمرانی، خدماتی، بهداشتی و درمانی، صنعتی و گردشگری را در ایام‌الله دهه فجر در اردبیل یادآور شد و خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها با سرمایه‌گذاری 750 میلیارد تومان در نقاط مختلف استان به بهره‌برداری رسید.
 
استاندار اردبیل وفاق و همدلی مسئولان اجرایی استان را برگ برنده در توسعه همه‌جانبه استان اعلام کرد و گفت: این وفاق که برگرفته از پیام اصیل انقلاب است سبب شده تا ما بسیاری از کارها را به شایستگی و توان مضاعف به پیش ببریم.
 
بهنامجو اضافه کرد: ما وعده ایجاد 20 هزار فرصت شغلی را در سال آینده دادیم و با توجه به آمار بیکاران این استان که 65 هزار نفر هستند ما با جذب سرمایه‌گذاران و تسهیل امور آنها می‌توانیم به این هدفگذاری دست پیدا کنیم.
 
وی حل مشکلات و موانع پیش‌روی سرمایه‌گذاران را در صدور موافقتنامه‌های اصولی و فرآیند پرداخت تسهیلات یادآور شد و بیان کرد: نمونه عملی تسهیل این فرآیند در گرمی و در کارخانه شیرآلات اتفاق افتاد که ما برای سرمایه‌گذار در کمتر از 21 روز مجوز صادر کردیم و به جای کلنگ‌زنی ما در گرمی شاهد آغاز کار با بتن‌ریزی بودیم تا به شکل عملیاتی کار به انجام برسد.
 
رئیس شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل اضافه کرد: ما سعی داریم به دور از تشریفات و کار کلنگ‌زنی در پروژه‌هایی که شروع و آغاز آن را شاهد هستیم کار زیربنایی و اساسی نظیر بتن‌ریزی و آغاز فنداسیون اتفاق بیفتد تا با این کار نشان دهیم به سرعت کارهای عملیاتی و اجرایی به انجام می‌رسد.
 
کاهش 50 درصدی قیمت زمین در نواحی صنعتی اردبیل

بهنامجو ادامه داد: هیچ اداره و نهادی حق ندارد بدون دلیل سرمایه‌گذار را در مسیر صدور مجوز بیش از 20 روز معطل کند و حتی مقرر شده در کمتر از این زمان صدور مجوزها و فرآیند پرداخت تسهیلات مدنظر قرار گیرد.
 
وی ادامه داد: با تصمیم‌گیری که داشتیم در حمایت از سرمایه‌گذاران قرار شده قیمت زمین در نواحی صنعتی اردبیل50 درصد کاهش یابد که ما در رضی این کار را به عینه انجام دادیم.
 
استاندار اردبیل یکی از زیرساخت‌های مهم استان را منطقه ویژه اقتصادی اعلام کرد و گفت: هر چند قرار بود از اول تابستان سال آینده واگذاری زمین به واحدهای مستقر در منطقه ویژه اقتصادی آغاز شود اما ما عملا این کار را زودتر شروع کردیم به طوری که در همین دهه فجر کارخانه تولید کریستال سلامت با رقم 190 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و اشتغال هزار نفر آغاز شد.
 
بهنامجو در مورد دو پروژه نساجی و ذوب‌ آهن و تلاش برای خروج آنها از رکود بیان کرد: با رایزنی بانک‌های عامل به ویژه بانک ملی و صادرات دنبال سرمایه‌گذاری هستیم تا سبلان پارچه و ذوب آهن را از این وضعیت نابسامان رهایی داده و با شروع به کار مجدد آنها زمینه اشتغال 4 هزار نفر فراهم آید.
 
وی خاطرنشان کرد: درر حوزه شیلات نیز قرار است در پایاب سد خدافرین با کارهای مطالعاتی و پژوهشی در سه سال آینده ظرفیت تولید آبزیان استان به 30 هزار تن ارتقا یابد که امیدواریم زودتر از این نیز پروژه‌های ما به ثمر بنشیند.
 
  احداث 5 سایت اسکی در استان اردبیل

استاندار اردبیل در ادامه از آب‌های معدنی استان به عنوان چاه‌های نفتی یاد کرد و افزود: آب‌های گرم معدنی موجود با مجتمع‌های نه چندان مدرن جوابگوی گردشگران داخلی و خارجی نیست و ما به دنبال احداث دو مجتمع آبگرم مدرن و پیشرفته هستیم تا زمینه جذب گردشگران بیشمار فراهم آید.
 
بهنامجو با بیان اینکه در کنار آب‌های گرم به فکر راه‌اندازی پزشک آبدرمانی هستیم که در این زمینه با وزیر بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی به توافق رسیده و دنبال اخذ مجوز هستیم، اظهار کرد: در یک افق سه ساله قرار است 200 نفر از پزشکان این استان به کشورهای خارجی سفر کرده و آموزش مدرنی را در حوزه آبدرمانی‌ها ببینند.
 
وی افزود: در فاز اول و سال آینده 50 نفر از پزشکان این استان به ایتالیا سفر کرده تا آموزش‌های موردنظر را سپری کنند و در کنار آن شاهد خرید تجهیزات مورد نیاز پزشکی آبدرمانی در مجتمع‌های موجود خواهیم بود.
 
رئیس شورای اداری استان اردبیل در مورد توسعه تجهیزات آلوارس و احداث پیست‌های جدید اسکی نیز گفت: ما شعار زمستان بیدار را مطرح کردیم اما از اهالی استان انتظار داریم تا پیشنهادات خود را در برندسازی این حوزه ارائه کنند چرا که در افق سه ساله تمام هم و غم‌مان را گذاشته‌ایم تا گردشگری زمستانی در این استان رونق مضاعف پیدا کند.
 
بهنامجو راه‌اندازی تله‌کابین آلوارس، آغاز احداث هتل در این منطقه و حضور یک سرمایه‌گذار جدید در آلوارس برای تجهیز این منطقه خیر داد و بیان کرد: علاوه بر آلوارس در لاهرود مشگین‌شهر، اندبیل خلخال و چندین مکان جدید سایت پیست اسکی با کمک سرمایه‌گذاران بخش خصوصی راه‌اندازی خواهد شد.
 
وی ظرفیت‌های استان را در گردشگری فصل‌های مختلف بی‌نظیر خواند و اظهار کرد: در گرمی سد گیلارلو و نوار مرزی به عنوان مکان احداث دهکده سلامت، در پارس‌آباد دریاچه شهید غفاری و در بیله‌سوار گردشگری سلامت و در جنوب این استان نیز تقویت امکانات بوم‌گردی در کنار آبگرم گیوی و منطقه فندقلو از بهترین شرایط و امکانات برای رونق گردشگری برخوردار است.
 
استاندار اردبیل در مورد راه‌های استان و چهار خطه کردن محور تونل حیران تا آستارا و اردبیل گفت: با اتمام مطالعات این پروژه‌ها در 6 ماهه اول سال‌ آینده اجرای آنها از نیمه دوم آغاز خواهد شد و ما امیدواریم در یک برنامه سه ساله 200 کیلومتر بزرگراه در این استان احداث کنیم تا زیرساختی مناسب برای ترانزیت کالاها و تولید محصولات متنوع شمال استان اردبیل باشد.
 
بهنامجو افزود: پیش‌بینی کردیم سالی 40 تا 50 کیلومتر بزرگراه در این استان احداث کنیم و در دو سال آینده نیز محور کلور – درام که راه ارتباطی اردبیل را با مرکز کشور تا 70 کیلومتر کاهش می‌دهد آماده بهره‌برداری کنیم.


انتهای پیام