• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-4794-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

به همت بنیاد نباتی‌مقدم انجام شد؛

رونمایی از نشان نیکان در تجلیل از خیرین


همزمان با دومین سالگرد خیر نام آشنای اردبیل حاج لطیف نباتی‌مقدم نشان نیکان در اعطا به خیرین و نیکوکاران رونمایی شد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، در مراسمی که در تالار خطایی اردبیل برگزار شد بنیاد حاج لطیف نباتی‌مقدم در یک حرکت نو با اعطای نشان نیکان به افراد، گروه‌ها، طرح‌ها و اقدامات موثر و موفق در موضوعات و محورهای مختلف سعی دارد فرهنگ و اصول آنها را به جامعه معرفی و نهادینه کند که در سایه این طرح می‌توان ظرفیت‌های عظیم فرهنگ و سبک زندگی انسان‌های موفق و خدمتگزاران مخلص و خودانگیخته از جمله افراد نیکوکار و نیکوخصال را به نسل‌های بعدی بیشتر و بهتر معرفی کرد. 
  
این بنیاد در نظر دارد همه ساله به دو یا سه نفر این نشان را اعطا کند که محورهای اعطای نشان نیز دینی و مذهبی، فرهنگی و هنری، اقتصادی و کارآفرینی، اجتماعی و زیست‌محیطی، خیرخواهی برای مردم و نیکوکاری خواهد بود. 
  
در این مراسم پژوهشگر و چهره شاخص اردبیل در حوزه ادبیات، پزشکی و نیکوکاری در سخنانی اظهار کرد: حاج لطیف نباتی‌مقدم بزرگ خیر دیار سبلان است که کارهای خیر او بی‌حد و حصر است. 
  
یوسف معماری خاطرنشان کرد: او با احداث پناهگاهی در سبلان برای کوهنوردان و همچنین تبدیل کلیسای مخروبه ارمنستان به زورخانه سعی کرد تا در ترویج فرهنگ سلامتی و تندرستی با تکیه بر فرهنگ فتوت و جوانمردی اهل بیت ورود پیدا کند. 

وی احیای خانه صادقی را در کنار کمک به احیای برخی از بناهای تاریخی با سبک معماری قدیمی در شهر اردبیل یادآور شد و افزود: وی با اطلاع از مجاهدت‌ها و قهرمانی‌های حاج باباخان سعی کرد تا این چهره مجاهد را که در نوشهر اردبیل دفن شده به نوعی شناسایی و نسبت به معرفی این شخصیت مجاهد اقدام کند. 

این نویسنده اردبیلی تلاش برای تجدید چاپ کتاب ارزشمند اردبیل در گذرگاه تاریخ اثر بابا صفری را به همراه تجدید چاپ چندین کتاب شعر نظیر دیوان بیضا به همت این شخصیت وارسته یادآور شد و بیان کرد: تاثیرگذاری حاج لطیف نباتی‌مقدم در همه عرصه‌ها به ویژه جبهه نیکوکاری و خیراندیشی همواره زبانزد عام و خاص است. 

مرحوم حاج لطیف نباتی‌مقدم بعد از 75 سال عمر بابرکت در انجام کارهای نیک و خداپسندانه به ویژه راه‌اندازی صندوق‌های قرض‌الحسنه متعدد و موسسات خیریه در بهمن ماه سال 1394 به دیار باقی شتافت و در آرامستان غریبان به خاک سپرده شد.


انتهای پیام