• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-2594-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیر کل بنیاد شهید استان اردبیل:

شهدا انتظار ولایت‌پذیری از همه ما دارند


مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل گفت: شهدا امروز انتظار تبعیت از رهبری و ولایت فقیه را از ما دارند که باید با بصیرت و هوشیاری در این سنگر حضور پیدا کنیم. 

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، یاسر شاهی در مراسم گرامیداشت روز شهدا در اردبیل اظهار کرد: 22 اسفند سالروز تشکیل بنیاد شهید به فرمان امام راحل است که این روز در تقویم کشور به نام روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شده و ما شاهد تکریم و تجلیل این خانواده‌های ارزشمند هستیم. 

وی سیره نبوی و علوی را در ارتباط با جهاد، ایثار و شهادت یادآور شد و خاطرنشان کرد: خداوند متعال در بیان مقام و منزلت شهدا از واژه اوج بندگی و از خود گذشتگی یاد می‌کند و به همین خاطر بالاترین مقام انسانی مقام شهادت و از جان گذشتگی است. 

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل این جایگاه را بسیار عالی و دارای قداست اعلام کرد و گفت: اوج بندگی در شهادت، عزت نفس و کرامت انسانی معنا می‌شود و به یقین این امر با اصل جهاد گره خورده است و قطعا در طول تاریخ این اصل مهم مورد توجه قرار گرفته است. 

شاهی افزود: اگر عنصر جهاد و شهادت را از یک ملت بگیرند قطعا برای آن جامعه ذلت و خواری رقم خواهد خورد چرا که اوج بندگی با شهادت قرین یافته و جهاد و شهادت رمز عزت، شرف و مردانگی است. 

وی ارزشگذاری به مقام مادران و همسران شهدا را در الهام از حضرت زینب (س) یادآور شد و گفت: همانطوری که حضرت زینب(س) پیام عاشورا را به عنوان عظیم‌ترین رویداد بشری با پیام‌رسانی خود به نسل‌های آینده منتقل کرده امروز نیز خانواده‌های شهدا چنین مسئولیت و ماموریتی را عهده‌دار هستند. 

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل تصریح کرد: ما امروز در مقابل شهدا وظیفه تبعیت از فرامین رهبری و ولایت فقیه را داریم که باید با بصیرت و هوشیاری در این سنگر حاضر بوده و اوج عشق و دلدادگی و ایثارگری را در این سنگر به نمایش بگذاریم. 

شاهی از شهدا به عنوان سرمایه‌های اجتماعی و قدرت معنوی جامعه یاد کرد و ادامه داد: بیشترین عملیات‌های دوران دفاع مقدس و شهدا را در اسفندماه تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کردیم به طوری که در این ماه عملیات‌هایی چون بدر، خیبر، بیت‌المقدس و والفجر انجام شده و بیشترین شهدا و سرداران شهید را در این ماه تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کردیم. 

در این مراسم که خانواده‌های شهدا و ایثارگران و تعدادی از مسئولان استانی حضور داشتند مداحی انجام شد و از خانواده‌های شهدا و فعالان فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و ... فرهنگ ایثار و شهادت و جهاد با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.


انتهای پیام