• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-3093-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل:

آموزش عالی نقش مهمی در توسعه توانمندی بانوان داشته است

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: آموزش عالی نقش مهمی در توسعه توانمندی بانوان داشته است. 

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، فریبا محمدلو در اولین جشنواره تجلیل از بانوان پژوهشگر و فناور برگزیده استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه سال گذشته برنامه انتخاب بانوان نخبه استان برگزار شد که از 121 پرونده دریافتی 22 نفر به عنوان بانوی نخبه انتخاب شدند، گفت: این جشنواره نیز امسال برنامه ریزی شد و امیدواریم دبیرخانه ثابت آن در دانشگاه محقق اردبیلی یا دفتر امور بانوان استانداری تشکیل شود. 

وی با بیان اینکه زنان در 40 سال گذشته توانسته اند در حوزه هایی که امکان فعالیت دارند، خودشان را نشان دهند و به خوبی بدرخشند، افزود: همچنین در دهه های مختلف زنان همگام با مردان در صحنه های مبارزه، سازندگی، آموزش و پژوهش حضور داشته اند. 

محمدلو با بیان اینکه ترغیب بانوان به انجام پژوهش از اهداف اصلی این جشنواره بود، تصریح کرد: حضور بانوان علاوه بر کسب دستاوردهای مهم در حوزه آموزش و پژوهش، زمینه ساز پیشرفت های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی در سال های آتی خواهد بود. 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل با تاکید بر اینکه آموزش عالی نقش مهمی در توسعه توانمندی بانوان داشته است، گفت: پذیرش بانوان در مقطع کارشناسی در دانشگاه های استان طی سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است ولی در مقاطع بالاتر شاهد رشدی نبوده ایم.
 
وی اظهارامیدواری کرد: اجرای اینگونه جشنواره ها زمینه را برای حضور بیشتر بانوان در پست های مدیریتی، تصمیم گیری و تصمیم سازی فراهم آورد.
 

انتهای پیام