• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-1091-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیر کل میراث فرهنگی استان اردبیل:

آذربایجان و ترکیه مقاصد اصلی توسعه گردشگری خارجی اردبیل است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل دو کشور آذربایجان و ترکیه را مقاصد اصلی توسعه گردشگری این استان برشمرد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، نادر فلاحی در خصوص رونق گردشگری خارجی در جمع خبرنگاران تصریح کرد: به دلیل اشتراکات فرهنگی و تاریخی کشور جمهوری آذربایجان مقصد اصلی توسعه گردشگری خارجی اردبیل است.

وی ادامه داد: بعد از آذربایجان، ترکیه مقصد بعدی رونق گردشگری خارجی است و در عین حال استان اردبیل پذیرای گردشگران از تمامی کشورهای دوست و همسایه است.

 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان متذکر شد: این استان در مرز شمال غرب کشور واقع شده و یکی از دروازه های ورود مسافران خارجی به کشور است.

وی افزود: سالانه میلیون ها مسافر خارجی به ویژه اتباع آذری از مرز بیله سوار وارد استان اردبیل می شوند و از جاذبه های تاریخی و فرهنگی این استان بازدید می کنند.

فلاحی تاکید کرد: در راستای معرفی جاذبه های گردشگری استان در سطح برون مرزی برنامه هایی در دست اجرا است و از جمله برگزاری رویدادهای فرهنگی در سطح بین المللی می تواند در تحقق این مهم موثر باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تصریح کرد: در سفر مسئولان استان به کشورهای جمهوری آذربایجان و ترکیه نیز توانمندی های این استان تشریح می شود که به عنوان مثال در سفر اخیر استاندار محترم به استانبول به این مهم تاکید شد.

وی  تاکید کرد: علاوه بر این فرصت مطلوبی برای حضور سرمایه گذاران خارجی فراهم شده و از ایده های نو در این زمینه استقبال می شود.فلاحی ادامه داد: در راستای پذیرایی و اقامت از گردشگران خارجی نیز تاسیسات گردشگری در شهرهای مختلف تقویت شده است.    

انتهای پیام