• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-15290-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون دادگستری اردبیل:

نقض احکام در دادگاه انقلاب به ندرت اتفاق می‌افتد


معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: نقض احکام به ویژه در حوزه موادمخدر و قاچاقچیان در دادگاه انقلاب به ندرت اتفاق می‌افتد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، یوسف خدادادی در جلسه کمیته حقوقی قضایی شورای مبارزه با موادمخدر اظهار کرد: تمام تلاش ما در مبارزه با سوادگران مرگ و دستگیری قاچاقچیان و عوامل موثر در این حوزه برای برقراری آرامش و امنیت در جامعه است تا مردم با خیال راحت زندگی کنند.

وی خاطرنشان کرد: دادگاه انقلاب قاطع‌ترین، سریع‌ترین و موفق‌ترین احکام را صادر می‌کند به طوری که دادگاه انقلاب اردبیل در کشور در این زمینه رتبه اول را دارد.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل به تسریع عملیات رسیدگی به پرونده‌ها در این دادگاه اشاره کرد و افزود: در حالی که پیش از این روند رسیدگی به پرونده‌ها دو تا سه سال طول می‌کشید هم اکنون این فرجه زمانی به کمتر از یک ماه رسیده است.

خدادادی بیان کرد: پیش از این در دادگاه انقلاب به غیر از عوامل اصلی سایر عوامل تحت تعقیب قرار نمی‌گرفتند ولی در دادگاه انقلاب با بررسی دقیق پرونده‌ها کلیه عوامل دخیل در تهیه و توزیع موادمخدر شناسایی و مورد محاکمه قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: تاکنون هیچ احکامی در این دادگاه نقض نشده و اگر هم نقض شده باشد این کار به ندرت اتفاق افتاده است.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل به ضبط و توقیف خودروی قاچاقچیان اشاره کرد و گفت: تمام خودروهایی که در آن موادمخدر کشف می‌شود ضبط و مصادره می‌شود و در زمینه عوامل دخیل در این حوزه نیز اقدامات و برنامه‌هایی در دست تهیه است.

خدادادی تصریح کرد: در کنار مقابله و مبارزه با سوداگران مرگ بحث آگاهسازی و آموزش و همچنین پیشگیری باید مورد توجه نهادهای فرهنگی و آموزشی قرار گیرد چرا که ما در حاشیه شهرها و محیط‌های کارگری به ارتقای این آگاه‌های و توانمندی‌ها نیاز داریم.

وی ادامه داد: ما در حوزه آموزش، آگاهسازی و اطلاع‌رسانی در محیط‌های کارگری و مدارس اقداماتی را آغاز کردیم که امیدواریم آثار و برکات آن را در کاهش آسیب‌های ناشی از موادمخدر شاهد و ناظر باشیم.

در این جلسه یکی از مسئولان حوزه درمان از دانشگاه علوم پزشکی به آثار مصرف متادون در ترک اعتیاد اشاره کرد و گفت: در مراکز ترک اعتیاد و کمپ‌ها باید مشاوره‌ها، آموزش‌ها و غربالگری به موقع انجام شود و زمینه تامین سلامت افراد درگیر با نظارت و مراقبت بیشتر به انجام برسد.

انتهای پیام