• شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 949-1093-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

اولین دوره مسابقات نجات تخم مرغ در اردبیل برگزار شد

اولین دوره مسابقات استانی نجات تخم مرغ با حضور دانشجویان و دانش آموزان در اردبیل برگزار شد.

دکتر بهروز میرزایی رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی در حاشیه برگزاری این مسابقات در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، با بیان اینکه اولین دوره مسابقات نجات تخم مرغ با حضور 62 تیم سه نفری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، گفت: در این مسابقات تیم هایی از دانشگاه های محقق اردبیلی، آزاد اسلامی استان اردبیل، پیام نور اردبیل، علوم پزشکی اردبیل، جامع علمی کاربردی اردبیل و تعدادی از مدارس شهر اردبیل حضور داشتند.

وی با بیان اینکه ارزیابی این مسابقات بر اساس وزن سازه، زمان فرود آمدن سازه، مکان فرود آمدن سازه، فاصله آن نسبت به نقطه هدف و خلاقیت در طراحی سازه انجام شده است، افزود: تخم مرغ هایی که در هنگام فرود آمدن شکسته شدند از دور مسابقات حذف شدند و تخم مرغ هایی که سالم فرود آمدند، امتیاز کامل و تخم مرغ‌های ترک خورده بخشی از امتیاز را دریافت کردند.

میرزایی با اشاره به اهداف برگزاری این مسابقه، تصریح کرد: این مسابقات بمنظور آشنایی دانشجویان گروه‌های مکانیک و عمران با طراحی سازه هایی که بتوان در کاربردهای عملی مانند نجات افراد یا تجهیزات در سفینه‌ها و ماهواره‌های فضایی بود.

رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: ایجاد شور و انگیزه در دانشجویان برای انجام کارهای نور و کاربردی نیز از دیگر اهداف برگزاری این مسابقه بود.

وی همچنین از برگزاری مسابقات دانشجویی سازه‌های ماکارونی طی سالجاری در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد و خاطرنشان کرد: دانشجویان این دانشگاه در سالجاری به مسابقات کشوری کمیکار نیز اعزام خواهند شد.

میرزایی گفت: در پایان این دوره از مسابقات، با داوری اساتید گروه مکانیک، تیم های sarin، پرواز و چلنجر به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند و تیم چ به عنوان تیم خلاق مسابقات انتخاب شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: