• دوشنبه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 949-2094-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

طرح امکان سنجی ایجاد شهرک گردشگری نمین بررسی شد

طرح امکان سنجی ایجاد شهرک گردشگری شهر نمین واقع در شمال شرقی این شهر مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، عسگر سنگی معاون سرمایه گذاری و تأمین منابع میراث فرهنگی در جلسه ای به منظور بررسی طرح امکان سنجی ایجاد شهرک گردشگری نمین افزود: طرح امکان سنجی ایجاد شهرک گردشگری نمین در شمال شرقی شهرستان نمین با وسعت 130 هکتار مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه 25 هکتار از 130 هکتار طی تفاهم نامه‌ای به صورت محدوده پارک جنگلی و تفرجگاه در اختیار شهرداری نمین قرار گرفته است، افزود: در 105 هکتار باقی مانده، جانمایی ایجاد شهرک گردشگری نمین بررسی خواهد شد.

وی با اشاره به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های گردشگری بسیار شهرستان نمین، گفت: با ایجاد شهرک گردشگری نمین می توان طول مدت اقامت گردشگران و مسافران را در فصل غیر پیک سفر نیز افزایش داد.

وی از جمله استراتژی‌های مکان تعیین شده برای این  طرح را همجوار بودن به شهر تاریخی نمین، نزدیکی به شهر اردبیل، گردنه حیران و جنگل فندقلو و فرودگاه، امکان دسترسی همزمان به دریا و کوه سبلان عنوان و خاطر نشان کرد: با اجرای این پروژه می‌توان از تخریب منابع طبیعی پیرامون به ویژه منطقه حیران و فندقلو نیز جلوگیری کرد.

در ادامه شکوری مشاور طرح مطالعات امکان سنجی شهرک گردشگری نمین نیز تصریح کرد: وسعت 130 هکتاری اراضی این طرح، مستعد ایجاد سایت گردشگری و جذب گردشگر در انواع گردشگری فرهنگی، تفریحی و تفرج، طبیعت گردی و گردشگری سلامت است.

وی با بیان اینکه محدوده اثر طرح فرامنطقه‌ای است و پتانسیل فراملی را نیز دارد، اضافه کرد: این سایت می‌تواند جاذب گردشگران خارجی کشورهای همسایه به منظور گردشگری سلامت، طبیعت گردی و گذران اوقات فراغت باشد.

وی از جمله کاربری‌های پیشنهادی در این طرح به کاربری‌های تفریحی شامل تفرجگاه، شهربازی، پارک آبی، پارک پرواز، سورتمه، مسیرپیاده روی، کاربری ورزشی، فرهنگی، مذهبی، اقامتی و خدماتی دیگر نظیر مراکز خرید و رستوران اشاره کرد و گفت: در این سایت، باغ ویلاها نزدیک به 50 درصد سطح کاربری را اشغال کرده و 50 درصد بقیه به کاربری‌های دیگر اختصاص یافته است.

وی بهره گیری از ارزش افزوده حاصل از احداث پروژه در جهت منافع عمومی را یکی از اهداف اقتصادی طرح عنوان کرد و افزود: درواقع اهداف اقتصادی طرح در جهت ایجاد فرصت‌های اشتغال و ایجاد ارزش افزوده است و هر یک از کاربری‌های گردشگری مطرح در این سایت، قابل واگذاری به علاقمندان خواهد بود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: