• شنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-2290-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

ضرورت پیشگیری از عمومیت یافتن جرائم در شبکه‌های اجتماعی

مدیر بهزیستی اردبیل بر ضروت آگاهی بخشی نسبت به شبکه‌های اجتماعی در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، داور علی اکبری مدیر بهزیستی شهرستان اردبیل با تأکید بر اهیمت پرداختن این سازمان در خصوص فضای مجازی، گفت: عدم کاربرد شایسته ابزارهای شبکه اجتماعی موجب شکل گیری آسیبهای عدیده‌ای از جمله مشکلات خانوادگی و سو استفاده‌های مالی شده است.

وی با اشاره به برگزاری کلاسهای پیشگیری از این آسیبها، گفت: دوره ای در این خصوص برای مددکاران و مربیان بهزیستی برگزار می شود که قصد دارد با آگاهی بخشی زمینه‌های شکل گیری آسیب‌های اجتماعی را مرتفع نماید.

در ادامه، ستوان یکم فرزاد سلیمانی، سرپرست اداره تشخیص و پیشگیری پلیس فتای اردبیل گفت: رهبر انقلاب اسلامی  فضای مجازی را به اندازه ی خود انقلاب اسلامی مهم می دانند و در خصوص راهبری آن تأکیدات فراوانی را داشتند.

وی افزود: سالها پیش استفاده از این شبکه موجب بروز اختلالاتی شد که پلیس فتا تأسیس شد تا به دنبال حفظ امنیت اجتماعی و آرامش زندگی مردم در فضای جدید باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه در ابتدا جرائم موجود در فضای مجازی عمدتاً توسط مجرمین با اطلاعات بالا صورت می گرفت، اما با ساخته شدن نرم افزارهای متوعی، کاربران معمولی هم می توانستند با اعمالی مانند دزدی اینترنت و .. تبدیل به مجرم شوند و لذا بیم آن می رود که سن ابتلا به جرائم پایین تر بیاید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: