• چهارشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-594-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

پل معلق مشگین شهر رکورد زد


پل معلق مشگین رکورد بالاترین آمار بازدید کننده  را در تعطیلات دو روزه عید فطر زد.

عباسی نیا مدیر عامل پل معلق در نشست خبری با حضور خبرنگار ایسنا منطقه اردبیل در مجموعه مجتمع نور سبلان با تائید این خبر افزود: در تعطیلات عید فطر امسال شاهد افزایش دوبرابری حجم مسافران وگردشگران بازدید کننده از پل معلق بودیم بطوریکه این میزان بازدید کننده تواست برای نخستین بار در سه سالی که از احداث این پل گذشته است رکورد خود را به بالاترین ظرفیت یعنی سه هزار نفر برساند.

وی با تاکید براینکه انتظار چنین استقبالی پیش بینی شده بود، افزود: طبق پیش بینی هایی که از قبل داشتیم تمهیدات و برنامه ریزی لازم برای پذیرایی  برای سه هزار نفر گردشگر از پل معلق در تعطیلات عید فطر انجام شد و در این دو روز برای ساعاتی از روز همزمان سه هزار نفر از روی پل تردد کردند.

وی با اشاره به اینکه تمامی اصولی مهندسی در ساخت این پل برای امنیت مردم دیده شده است، گفت: بطوریکه برای اطمینان خاطر بیشتر مردم گواهی ایمنی پل معلق از کشور ایتالیا اخذ وصادرکننده گواهی امینتی صد در صد آن را تضمین کرده است و این گواهی مدرک مستندی برای ارتقای اطمینان مردم قابل ارائه است.

عباسی نیا از پل معلق به عنوان منحصر به فرد ترین پل احداث شده در خاور میانه یاد کرد و گفت: برای احداث این پل در مجموع میزان سرمایه گذاری با تملک اراضی 70میلیارد تومان بوده است و برای تکمیل فازهای بعدی این مجموعه شامل زیپ لاین موج‌های خروشان آب به عنوان بزرگترین پارک آبی ایران و سینما دوهزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی یادآور شد: در صورتی که دولت از محل صندوق توسعه ملی نسبت به تخصیص تسهیلات برای  تکمیل این پروژه حمایت کند این مجموعه ظرف دوسال به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر عامل پل معلق بیان کرد: در فازهای بعدی رستوران معلق  که نمونه آن در مشهد ساخته شده و چرخ و فلک معلق در اهداف توسعه این مجموعه قرار دارد.

عباسی نیا از آغاز علمیات اجرای  بزرگترین پارک آبی ایران به عنوان موج‌های خروشان آب و همچنین هتل پارک آّبی معلق و تله کابین ظرف روزهای آِینده با حضور مقامات استانی و شهرستانی  کلنگ آن بر زمین زده خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسش ایسنا به علت انتخاب مشگین شهر برای اجرای این پروژه گفت: طبعیت منحصر به فرد سبلان که ترکیبی از طبیعت کوه و شکل طبیعی دره است انگیزه ما را برای اجرای این طرح در این شهرستان دو چندان کرد.

وی همچنین با درخواست از دولت برای حمایت به منطور تکمیل این پروژه ملی و منحصر به فرد در ایران اظهار کرد: اجرای این طرح مسئولان شمال غرب کشور را در یک آزمون بزرگ قرار داده است و تحقق منویات رهبری مبنی بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال از دولت تدبیر امید انتظار می رود با حمایت‌های مادی و معنوی روند تکمیل و تحقق اهداف توسعه این مجموعه را تسریع بخشید.

عباسی نیا در پاسخ پرسش دیگری مبنی بر مطالبه و درخواست مجری این پروژه از مسئولان و دولت گفت: این طرح ملی هم اکنون برای صد نفر بصورت مستقیم و هزار نفر بصورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده و تکمیل نهایی این طرح میزان اشتغال را به پنج برابر افزایش خواهد داد ازین روی تسهیل در امور اداری و تخصیص وام ما را به اهدافمان خواهد رساند.

وی در پایان از مسئولان امور مالیاتی و تامین اجتماعی خواست تا با تحفیف 50 درصدی در مالیات بر ارزش افزوده و نیز تخصیص یارانه کمک دولت تامین اجتماعی و همچنین تحفیف 50 درصدی عوارض شهرداری با تامین زیرساختهای مسیر مواصلاتی مشگین شهر به پل معلق و تامین برق لازم به رونق بیشتر این مجموعه و بهره مندی مسافران و گردشگران ازخدمات بهینه کمک کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: