• پنجشنبه ۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-990-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس کل دادگستری استان اردبیل:

روند رسیدگی به پرونده های ارجاعی به دادگاه های تجدید نظر به روز می شود


 
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: سالانه 350 هزار پرونده قضایی در شعبه‌های مختلف دادگاه‌های حقوقی، کیفری، تجدید نظر و شوراهای حل اختلاف استان اردبیل تشکیل می‌شود
.
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، حجت‌الاسلام محمدعلی قاصدی در جلسه بررسی پرونده‌های قضایی استان اردبیل اضافه کرد: طبق گزارشات به دست آمده سالانه در حدود 350 هزار پرونده قضایی در شعبه‌های مختلف دادگاه‌های حقوقی، کیفری، تجدید نظر و شوراهای حل اختلاف استان اردبیل تشکیل می‌شود که از این میزان 270 هزار مورد جزو نخستین پرونده‌های تشکیل یافته و مابقی جزو پرونده‌های در دست بررسی هستند.
 
وی افزود: خوشبختانه با وجود کمبود نیرو بررسی پرونده‌های قضایی در کم‌ترین زمان ممکن و اسرع وقت انجام می‌شود و تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم و با جلب رضایت مراجعه‌کنندگان مشکلات و موانع پیش‌رو را به حداقل برسانیم.
 
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: در حال حاضر روند رسیدگی به پرونده‌های ارجاع شده به دادگاه‌های تجدید نظر استان تقریبا به روز است و با هدف رسیدگی صحیح به امور مراجعان عملکرد کارکنان و تمامی حوزه‌های دستگاه قضایی اردبیل با جدیت رصد می‌شود تا در این زمینه هیچ مشکلی باقی نماند.
 
قاصدی افزود: رضایتمندی مراجعان در مجموعه قضایی برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است ولی به هر حال این امکان وجود دارد که پرونده‌ای به دلیل حساسیت نیازمند زمان بیشتری باشد که در این زمینه داشتن صبر و شکیبایی لازمه کار است و باید مورد توجه واقع شود.
 
وی بیان کرد: شکایت مردمی از مجموعه قضایی استان به دلیل عملکرد متعهدانه این مجموعه گسترده نیست و این موضوع باید مورد توجه واقع شود.
 
قاصدی بیان کرد: سوءاستفاده از اعتماد مردم در خصوص تسریع رسیدگی به پرونده موضوعی است که با جدیت و قاطعیت با آنان برخورد می‌شود و در حالی که این افراد ارتباطی با دستگاه قضایی نداشته‌اند ولی خود را جزو این مجموعه دانسته‌اند تا بتوانند اعتماد مردم را به طور کامل به دست آورند.
 
رئیس کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: با قطعیت می‌توان گفت که مجموعه قضات استان افرادی متعهد و متدین هستند که شکایت از عملکرد مجموعه‌های قضایی به ندرت مشاهده می‌شود و نیاز است در این زمینه عموم مردم هوشیاری لازم را داشته باشند تا با مشکلی مواجه نشویم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: