• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-2290-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

تاکید معاون وزیر جهاد کشاورزی بر ارتقای بیش از پیش صنعت مرغداری در اردبیل


 
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام گفت: زمینه های پیشرفت در صنعت مرغداری در استان اردبیل را  بیش از پیش ارتقا دهیم
.

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، حسن رکنی در بازدید از زنجیره تولید یکپارچه گوشت مرغ و کشتارگاه صنعتی لاین 2 آرتا جوجه سبلان اردبیل با بیان اینکه صنعت مرغداری استان اردبیل قابلیت های لازم برای ورود به بازار جهانی را دارد، افزود: با کاهش هزینه تولید و افزایش بهره وری باید زمینه های پیشرفت در این صنعت در استان اردبیل را بیش از پیش ارتقا دهیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام گفت: تلاش بر این است که سازه هایی که برای احداث واحدهای مرغداری در نظر گرفته می شود از هر لحاظ مهندسی و اصولی باشد، سازه هایی که قبل از این در واحدهای مرغداری احداث شده به روز شوند و مجهز به آخرین تکنولوژی روز دنیا شوند تا بتوانند بازده اقتصادی داشته باشند.

به گفته رکنی برای اقتصادی کردن تولید در بخش دام استان نیاز است به فعال کردن زنجیره تولید توجه ویژه ای شود ، ظرفیت تولید مرغ مادر در استان اردبیل با شتاب بیشتری در حال رشد است.

وی یادآور شد:استان اردبیل در تولید جوجه یک روزه نه تنها نیاز داخلی کشوررا تامین می کند بلکه میزان قابل ملاحظه ای از جوجه یک روزه نیز به خارج از کشور صادر می شود.

رکنی با بیان اینکه در حال حاضر 2 میلیون و یکصد هزار تن گوشت سفید در مرغداری های کشور تولید می شود، خاطرنشان کرد: طی برنامه ریزی های انجام شده انتظار داریم حدود 500 هزار تن افزایش تولید نیز در واحدهای مرغداری گوشتی در کشور داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: