• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-2390-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

استان اردبیل از حیث وقوع جرایم روند کاهشی دارد


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: هر سال به طور میانگین 25 هزار پرونده قضایی که ریشه در خشونت دارد در دادگستری استان اردبیل تشکیل می شود
.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اردبیل، یوسف خدادادی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان با اشاره به آمار بالای ورودی پرونده ها به سیستم قضایی استان یادآور شد: سال گذشته حدود 112 هزار پرونده خالص و جدید به مجموعه قضایی استان وارد شد و حدود 350 هزار پرونده جریانی نیز در دستگاه قضایی استان داریم .

به گفته وی این تعداد پرونده در استان غیر قابل قبول است بطوریکه همه تلاش ها باید برای کاهش جرایم در استان متمرکز شود.

خدادادی با اشاره به  اجرای طرح نماد در مدارس استان از مهرماه سال جاری افزود: این طرح با عنوان نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان با همکاری 9 دستگاه اجرایی استان اجرا می شود.

وی در  مورد مراقبت های اجتماعی و کنترل آسیب های اجتماعی در بین سربازان وظیفه گفت`: طرح های دوره ای مهارت و دانش رفتار برای سربازان به نام طرح فرزندان آفتاب در بین سربازان وظیفه نیروهای نظامی اجرا می شود.

به گفته خدادادی هر سال به طور میانگین 25 هزار پرونده قضایی که ریشه در خشونت دارد در دادگستری استان اردبیل تشکیل می شود.

وی اضافه کرد: پارسال 23 هزار پرونده مربوط به خشونت در دادگستری اردبیل به ثبت رسید و به رغم کاهش میزان خشونت در همان سال باز هم اردبیل در کشور رتبه دوم را در زمینه پرونده های مربوط به خشونت به خود اختصاص داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: