• دوشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-2590-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

بازدید فنی از 12 آزمایشگاه های بخش خصوصی در اردبیل/ عملکرد آزمایشگاهها به صورت ادواری در طول سال ارزیابی می شود

بازدید فنی از 12 آزمایشگاه های بخش خصوصی در اردبیل/ عملکرد آزمایشگاهها به صورت ادواری در طول سال ارزیابی می شود

مدیرکل استاندارد استان اردبیل از انجام 12 مورد بازدید فنی از آزمایشگاه های تایید صلاحیت شده بخش خصوصی در استان خبر داد .

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل ، هاشم علایی با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر تعداد 16 آزمایشگاه معتبر همکار استاندارد در استان اردبیل در زمینه های مختلف صنایع غذایی ، اوزان و مقیاس ها ، ساختمانی و معدنی ، شیمیایی ، شناسایی گوهرهای رنگی ، صنایع سلولزی ، پلیمری و کالیبراسیون در حال فعالیت هستند .

مدیر کل استاندارد اردبیل با اشاره به اینکه اینکه عملکرد این آزمایشگاهها به صورت ادواری و در طول سال مورد ارزیابی قرار می گیرد ، گفت: در سه ماه اول سال جاری درخواست تمدید صلاحیت سه آزمایشگاه همکار استان در زمینه های مصالح ساختمانی و عیار سنجی مصنوعات طلا در کمیته فنی تایید صلاحیت آزمایشگاه های همکار، مورد بررسی قرار گرفت .

به گفته علایی در این مدت یک مورد آزمایشگاه همکار در زمینه بازرسی و آزمون دوره ای سیلندرهای فولادی بدون درز نیز تایید صلاحیت شد .

وی یادآور شد: به منظور نظارت بیشتر بر نحوه فعالیت آزمایشگاه های تایید صلاحیت شده در استان، هرگونه افزایش دامنه فعالیت های آزمایشگاهی نیز مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد و در صورت مثبت بودن نتایج ارزیابی، نسبت به تمدید گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاهها قدام می شود .

آزمایشگاه های همکار (اکرودیته) استاندارد، آزمایشگاه هایی از بخش های خصوصی و یا دولتی هستند که در راستای اصل 44 قانون اساسی و برون سپاری بخش تصدی گری و با رعایت شرایط استاندارد در زمینه آزمایش کالاها و صدور نتیجه آزمون با سازمان ملی استاندارد همکاری می کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: