• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-2994-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش:

فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز، پیشانی فعالیت‌های وزارت آموزش و پرورش هستند

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز، پیشانی فعالیت‌های وزارت آموزش و پرورش هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، محمدرضا مسیب‌زاده در آئین افتتاحیه سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان برگزیده دختر سراسر کشور در اردبیل با بیان اینکه در وزارت آموزش و پرورش پیرامون ارزش‌های متعالی تلاش می‌کنیم و خودمان را هر چه بیشتر به این آموزه‌ها نزدیک می‌کنیم، گفت: در مجموعه وزارت آموزش و پرورش بر این اصل معتقدیم که در بخش قرآن، عترت و نماز باید برای دختران نیز سرمایه‌گذاری کنیم؛ چراکه دختران نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری براری دختران سود مضاعف دارد؛ چراکه دختران امروز مادران فردا هستند، افزود: فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز، پیشانی فعالیت‌های وزارت آموزش و پرورش هستند.

مسیب‌زاده با تاکید بر اینکه سند تحول بنیادین اولین ساحت تربیت را ساحت اعتقادی مطرح کرده است، تصریح کرد: باید در راستای عملیاتی کردن این ساحت تلاش بیشتر بکنیم.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه هنوز در شان قرآن آنطور که باید و شاید نتوانسته‌ایم عمل کنیم، گفت: فعالیت‌های مختلفی در وزارت آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان قرآنی سفیران ارزشمندی پیرامون قرآن و عترت هستند، افزود: در این مسابقات 32 استان در کنار یک استان از عزیزان روشندل در کنار هم هستند که هر کسی تلاش بیشتر کند، به همان اندازه ثمر خواهد دید، ولی مسابقه صرفا 10 دقیقه بوده و مهم دوستی و رفاقت میان متسابقین است.

مسیب‌زاده با بیان اینکه 33 نفر شرکت‌کننده در هر پایه و رشته وجود دارد که 5 نفر منتخب خواهد شد، گفت: در بخش قرآن بحث محوری حفظ قرآن وجود دارد که در همین راستا طرح نور و نور باران در حال برگزاری است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در حوزه نماز شعار ما «حضور در نماز جماعت از دبیر تا وزیر» است و این شعار را به عنوان اصل قرار داده‌ایم و در همین راستا طرح مبین از دوسال گذشته در حال اجراست.

وی با بیان اینکه در حوزه عترت طرح امام‌شناسی و مصباح‌الهدی دنبال شده و در همین راستا چهار میلیون کتاب توزیع شده است، تصریح کرد: در حوزه توانمندسازی نیروی انسانی نیز آموزه‌های مختلفی برای مدیران، مربیان و داوران مسابقات انجام شده است.

مسیب‌زاده تاکید کرد: آموزش و پرورش با تمام وجود در راستای منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت تدبیر و امید حرکت می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: