• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-4090-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مجری پروژه سیماک در اردبیل :

سالانه 2.7 میلیون پرونده در حوزه ساختمانی وارد مجموعه‌های قضایی می‌شود

 
مجری پروژه سیماک در اردبیل گفت: سالانه 2.7 میلیون پرونده در حوزه ساختمانی وارد مجموعه‌های قضایی و انتظامی می‌شود
.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اردبیل، محسن شکوری مقدم در مراسم هماهنگی اجرای پروژه سیماک در استانداری اردبیل با اشاره به اینکه در کشور 420 میلیون سند ملکی وجود دارد، گفت: این  در حالی است که 50 میلیون ملک واقعی در ایران داریم.

     وی با بیان اینکه در قالب سامانه دانش‌بنیان سیماک که از 20 سال پیش کار طراحی و معماری آن آغاز شده است تلاش بر مدیریت یکپارچه در حوزه املاک است، افزود:  37 هزار واحد مشمول فرایند مدیریت املاک در این حوزه خواهند بود.
 
وی اضافه کرد: در سایه اجرای این پروژه 28 دستگاه اجرایی در صدور مجوزها هماهنگ عمل کنند که قطعا یکپارچکی به اشتراک‌گذاری اطلاعات، قانونمندی و بهینه‌سازی فرایندها، اعمال مدیریت و نظارت در فرایند‌ها و قطع ارتباط ارباب رجوع و کارکنان و امکان ارزیابی و مقایسه عملکرد دستگاه‌های استان در اجرای این طرح مدنظر است.

مجری پروژه سیماک در اردبیل با بیان اینکه سالانه 2.7 میلیون پرونده در حوزه ساختمانی وارد مجموعه‌های قضایی و انتظامی می‌شود، یادآور شد: نظارت سیستماتیک در این حوزه متاسفانه انجام نشده است و قرار است در اجرای طرح سیماک جلوی 70 میلیون استعلامات که با زمانبری همراه است گرفته شود.
 
شکوری مقدم بزرگترین چالش حاکمیتی در کشور را در حوزه ملک و مبادله‌های آن توصیف کرد و افزود: متاسفانه مبادله‌های کنونی در حوزه املاک بین دستگاه‌ها امن، یکپارچه، نظارت‌پذیر و مقایسه‌پذیرنیست که با اجرای طرح سیماک این کار به سرانجام می‌رسد.

وی اضافه کرد: متوسط یک پرونده ملکی 175 صفحه  و بیش از 160 قلم اطلاعات است بطوریکه 68  هزار واحد بهره‌بردار از این شبکه یکپارچه استفاده خواهند کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: