• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-1391-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون عمرانی استاندار اردبیل:

ضرورت اصلاح آمار و اطلاعات به عنوان پایه کار در کشور

 
معاون امور عمرانی استاندار اردبیل با اشاره به ضرورت اصلاح آمار و اطلاعات به عنوان پایه کار در کشور گفت: متاسفانه آمار و اطلاعات که پایه کار و تصمیم‌گیری‌ها در کشور و استان اردبیل است  قابل اتکا نیست
.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اردبیل، فهیمی در جلسه هماهنگی اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی سیماک در استانداری اردبیل با بیان این مطلب گفت: در کشور ما جمعیت شهرها بر اساس مزیت نسبی مکان‌ها اغلب در حاشیه رودخانه‌ها و در جوار دشت‌ها شکل گرفته بود که این حرکت در 50 سال اخیر به نوعی تغییر پیدا کرده است.

وی یادآور شد: ما به نوعی مشمول ضرب‌الامثل «نان خودمان را آجر کردیم» قرار گرفتیم چرا که اکثر دشت‌های ما امروز به خانه‌سازی و توسعه بی‌رویه گرفتار شدند به طوری که ما علاوه بر زمین‌خواری به کوه‌خواری نیز گرفتار آمده‌ایم.
 
معاون امور عمرانی استاندار اردبیل  گفت: دولت تدبیر و امید در قالب سامانه سیماک تلاش می‌کند تا به نوعی جلوی ساخت و سازها و توسعه ناپایدار شهرها را بگیرد که در این راستا باید کار را به درستی و با توانمندسازی افراد انجام دهیم.
 
فهیمی یادآور شد: در سطح ملی و استانی با توانمندسازی نیروها و آگاه‌سازی عموم مردم  اتفاق بیفتد چرا که بدون توانمندسازی چنین پروژه‌هایی اجرایی و عملیاتی نمی‌شود.
 
معاون امور عمرانی استاندار اردبیل ضرورت زمانبندی در اجرای این پروژه‌ را یادآور شد و گفت: ما تلاش می‌کنیم تا طرح سیماک را در استان با همکاری 28 دستگاه اجرایی به خوبی و به شایستگی به پیش ببریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: