• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-1491-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس کارگروه پیشگیری از مفاسد اقتصادی کشور:

کاهش مفاسد اقتصادی و حکمرانی الکترونیکی در زمان دولت تدبیرو امید

رئیس کارگروه پیشگیری از مفاسد اقتصادی کشور گفت: در دولت تدبیر و امید و با رویکرد شفافیت موضوع در روند کارها مفاسد اقتصادی کاهش پیدا کرده است .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اردبیل، مقدم در جلسه توجیهی اجرای طرح سیماک در اردبیل  با اشاره به اهداف اصلی اجرای پروژه دولت الکترونیک گفت: بر اساس آیین‌نامه‌ای که در دولت تدبیر و امید مصوب شد مبارزه پایدار با مفاسد اقتصادی از خود قوه مجریه آغاز شده که در این راستا دولت الکترونیک و مبانی مختلف آن مورد توجه قرار گرفته است. و از سال 92 در کنار اجرای این پروژه‌ها کارگروه شفافیت مورد توجه قرار گرفته است .

رئیس کارگروه پیشگیری از مفاسد اقتصادی کشور گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تلاش بر این شد تا با هدف شفافیت کارها و جلوگیری از مفاسد اقتصادی رویکرد دولت الکترونیک و جامعیت امور مدنظر قرار گیرد که در این زمینه حکمرانی الکترونیکی کارها مورد توجه قرار گرفته است .

وی بر حسن اجرای چنین طرح‌هایی برای پیشگیری از مفساد اقتصادی اشاره کرد و افزود: ما در کشور با ضعف نظارت و حسن اجرای مقررات و قوانین روبه‌رو هستیم که امیدواریم موانع پیش‌رو برداشته شود .

مقدم گفت: قرار نیست در این زمینه استان‌ها اعتباراتی را پیش‌بینی کنند بلکه مقرر است تا به صورت ملی اعتبارات به استان‌ها تزریق شود و هر استانی که بیشترین فعالیت را داشته باشد قطعا از این شرایط بهره‌مند خواهد شد .

وی بر ضرورت همکاری دستگاه‌هایی همچون منابع طبیعی و میراث فرهنگی را در این حوزه یادآور شد و افزود: برای اینکه جلوی مفاسد اقتصادی به ویژه زمین‌خواری‌ها در حریم آثار طبیعی و تاریخی و فرهنگی گرفته شود همکاری بسیاری از دستگاه‌ها در این حوزه ضرورتی انکارناپذیر خواهد بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: