• دوشنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-792-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل و امام جمعه اردبیل:

انتخابات ایران می تواند الگوی خوبی برای دموکراسی سایر کشورها باشد/ امیدوارم در دولت آتی شاهد تحول بزرگی در استان باشیم


 نماینده ولی فقیه در استان اردبیل و امام جمعه اردبیل گفت: به برکت انقلاب اسلامی و با برگزاری انتخابات جدی و درست، مردم ایران توانسته اند برای خود تعیین تکلیف کنند و آینده کشور را رقم زنند. 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اردبیل، آیت الله سیدحسن عاملی در دیدار با فعالان ستاد مردمی دکتر روحانی در استان اردبیل افزود: در انتخابات های برگزار شده اخیر به جهانیان نشان دادیم که ایران می تواند الگوی خوبی برای دموکراسی در کشورها باشد. 

وی با اشاره به مناظره‌های برگزار شده بین کاندیداهای ریاست جمهوری و پخش زنده آن از سیما برای کمک به انتخاب اصلح توسط مردم تصریح کرد: با این کار به کشورها نشان دادیم که ایران، فضای مناسب برای بحث و گفتگو و آزادی بیان دارد. 

نماینده استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر مدنظر قرار گرفتن منافع ملی در راس تمام فعالیتهای کشور بویژه فعالیت های حزبی و انتخاباتی داشت: در حال حاضر ما در محاصره تکنولوژی دنیا گیر کرده ایم اما پیشرفت های علمی و دستیابی به تکنولوژی های نوین نشان می دهد که کشور ما توانمندی های بالایی دارد و با وجود تمام تنگناها و با آزادی می تواند توانمندی های فوق العاده ای را در کشور شکوفا نماید. 

عاملی با اشاره به اینکه ما این فرصت‌ها و آزادی در کشور را مدیون حضرت امام خمینی (ره) هستیم، خاطرنشان کرد: سختی هایی که امروز با آن روبه رو هستیم نتیجه دیرعمل کردن و عدم استفاده از فرصت های حساس می باشد به همین خاطر وظیفه ملی ماست که با مدیریت امور کشور و با در نظر گرفتن منافع ملی، در مسائل کلان کشور حساس باشیم. 

وی خطاب به حاضران گفت: شما وظیفه بزرگی دارید چرا که با فکر سیاسی خود تشخیص داده اید که کشور با دکتر روحانی بهتر اداره می شود لذا باید در ادامه راه نیز در معرفی مدیران توانمند استان برای حضور در کابینه و گزینش مدیران استان اردبیل، نظرات خود را به تصمیم گیران ارائه کنید چرا که استان در حال حاضر نیاز به مدیران با تجربه و دنیا دیده دارد تا بتوانند هدفمند مشکل اشتغالزایی را حل نمایند. 

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با بیان اینکه به نظر من دولت به خانه تکانی بزرگی نیاز دارد، اضافه کرد: از آنجا که مدیریت منابع انسانی و پرورش آنها به دست احزاب سیاسی صورت می گیرد و طبیعی است اگر در انتخاب هیات دولت با آنان خوب مشورت شود و آنها هم نظرات سازنده ای بدهند موفقیت با احزاب اصلاح طلب خواهد بود لذا امیدوارم در دولت آتی شاهد تحول بزرگ و تاثیرگذاری در استان اردبیل باشیم. 
 
عاملی احزاب و گروه های سیاسی را به رعایت وحدت و همبستگی توصیه و تصریح کرد: در انتخاب مدیران استان هیچ دخالتی نمی کنم و به ائمه جماعات نیز سفارش کرده ام که در عزل و نصب ها دخالت نکنند. 

وی با بیان اینکه از منابع اقتصادی بایستی در تامین و تهیه زیرساخت های کشور استفاده شود تا ایجاد سرمایه کند، افزود: با توجه به تنوع اقلیمی در استان اردبیل بایستی سبلان به کمربند گردشگری کشور تبدیل شود. همچنین با مدیریت بهینه بایستی جهانیان را با 65  آبگرم معدنی استان و سایر قابلیت ها آشنا شوند تا معضل بیکاری استان حل شود  تا مقدمه ای برای رشد و موفقیت کشور باشد.
 
عاملی احزاب و گروه های سیاسی را به رعایت وحدت و همبستگی توصیه و تصریح کرد: در انتخاب مدیران استان هیچ دخالتی نمی کنم و به ائمه جماعات نیز سفارش کرده ام که در عزل و نصب ها دخالت نکنند. در ابتدای این دیدار حجت الاسلام سرداری، به نمایندگی از فعالان ستاد مردمی دکتر روحانی در استان اردبیل گزارشی از فعالیت های این ستاد در زمان انتخابات و ایجاد شور و نشاط در مردم برای مشارکت در این امر سرنوشت ساز ارائه کرد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: