• پنجشنبه ۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-594-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اردبیل:

کانون پرورشی فکری اردبیل در مسیر توسعه فرهنگی قدمهای خوبی برداشته است

 
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل با اشاره به اینکه این کانون در استان اردبیل در مسیر توسعه فرهنگی قدمهای خوبی برداشته است، گفت: در حال حاضر 150 روستای استان اردبیل تحت پوشش فعالیت‌های کانون هستند
.

 به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، هاجر جمادیه در نشست خبری خود با خبرنگاران همزمان با هفته دولت با اشاره به اقدامات انجام شده در کانون پرورشی فکری استان اردبیل، افزود: افتتاح سه مرکز نمایشگاه دائمی کتاب و عرضه محصولات فرهنگی در خلخال، بیله‌سوار و جعفرآباد تعمیر مراکز کانون در نمین، پارس‌آباد و گرمی و همچنین صدور مجوز برای راه‌اندازی کانون زبان در خلخال و گرمی با جذب نیرو انجام شده و یا در مرحله انجام است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اردبیل از افتتاح کتابخانه‌های سیار در سال‌های اخیر خبر داد و گفت: افتتاح اتوبوس کتابخانه سیار شهری با مشارکت شهرداری در اردبیل انجام شده و تاکنون 510 نفر عضو فعال این کتابخانه سیار هستند.

جمادیه با اشاره به راه اندازی اولین مرکز فراگیر استان ویژه کودکان استثنایی و اتاق مطالعه و بازرسی در زندان‌های مشگین‌شهر و اردبیل گفت: افتتاح کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در رضی و تخصیص زمین 750 متری در این منطقه و با تسخیری زمین 700 متری در پارس‌آباد برای ساخت مرکز ساختمان شماره دو کانون در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در سال 94 کمتر از 200 میلیون تومان اعتبار داشتیم که این اعتبار در سال 95 به 790 میلیون تومان افزایش یافته است، گفت: در سال 96 یک میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار جذب کردیم.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اردبیل ادامه داد: ما با 35 درصد صرفه‌جویی در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال سعی کردیم تا در مصارفمان دقت بیشتری را انجام دهیم.

جمادیه به رتبه اول کشوری در زمینه توسعه مراکز و فروش عرضه محصولات کانون اشاره کرد و گفت: بر اساس تفاهمنامه‌های انجام شده با دستگاه‌های مختلف در مناسبت‌های متعدد ادارات و نهادهای مختلف با آنها همکاری‌هایی را انجام دادیم.

وی با بیان اینکه تا سال 94 کانون موفق به کسب 10 دیپلم افتخار در سطح ملی و بین‌المللی شده بود، گفت: در سال 95 این تعداد افتخارات را به کسب 24 دیپلم افتخار و نشان روز ارتقا دادیم.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اردبیل با بیان اینکه بیشترین افتخارات ما در رشته نقاشی، خوشنویسی و سرود به دست آمده است، ‌افزود: در جشنواره رضوی کودکان ما 24 مقام برتر را به دست آوردند.

جمادیه از برگزاری مرحله استانی جشنواره قصه‌گویی خبر داد و گفت: امسال به صورت منطقه‌ای و در چهار منطقه مغان، مشگین‌شهر، اردبیل و خلخال جشنواره قصه‌گویی برگزار خواهد شد تا برترین‌ها راهی مرحله استانی شوند.

وی ادامه داد: در این جشنواره علاوه بر کودکان و مربیان، پدران و مادران و والدین نیز در کنار بخش عاشیقلار به اجرای برنامه خواهد پرداخت، گفت: تا آخر شهریور ماه مسابقات قصه‌گویی استان در مناطق مختلف انجام خواهد شد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اردبیل از برگزاری سه روز اردوی پسران و برگزاری اختتامیه کلاس تابستانی خبر داد و گفت: ما درخواست برگزاری جشنواره قصه‌گویی به صورت بین‌المللی را در اردبیل برگزار می‌کنیم.

جمادیه یادآور شد: 150 روستا تحت پوشش خدمات کانون هستند که ما به کودکان و نوجوانان خدمات مختلفی را ارائه می‌کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: