• یکشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-293-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

همزمان با هفته دولت؛

راه‌اندازی آزمایشگاه مرکزی و مرکز آموزش‌های مجازی در دانشگاه محقق اردبیلی

به مناسبت هفته دولت، آزمایشگاه مرکزی و مرکز آموزش‌های مجازی در دانشگاه محقق اردبیلی راه‌اندازی شد.
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم افتتاح پروژه‌های دانشگاه محقق اردبیلی به مناسبت هفته دولت، گفت: هفته دولت هفته مبارکی است و ما باید نشان دهیم که پیرو راه شهدا هستیم.
وی با اشاره به اینکه آزمایشگاه دانشگاه دو بخش است، ادامه داد: یک بخش مربوط به آزمایشگاه مرکزی است و بخش دیگر آزمایشگاه‌های دانشکده‌ها هستند.
صادقی با اشاره به اینکه در بخش دولتی با محدودیت‌های اعتباری مواجه هستیم، اضافه کرد: در دانشگاه سعی کرده‌ایم به جای خرید تجهیزات بلااستفاده و استقرار آن در آزمایشگاه‌های مختلف، تجهیزات مورد نیاز را برای آزمایشگاه مرکزی خریداری کرده و مستقر کنیم تا بخش‌های مختلف از این تجهیزات استفاده کنند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه یک میلیارد و 600 هزار تومان برای این آزمایشگاه هزینه شده است، تصریح کرد: این آزمایشگاه مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما تاکنون افتتاح رسمی نشده بود.
صادقی گفت: یک میلیارد تومان هم برای سالجاری در نظر گرفته‌ایم تا تجهیزاتی برای آزمایشگاه مرکزی خریداری کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: ما مدیون شهدا هستیم و باید همیشه و در همه حال یاد و خاطره شهدا را گرامی بداریم.
وی با بیان اینکه این انقلاب با خون شهدا آبیاری شده و ریشه انقلاب مستحکم شده است، افزود: خدمت در این نظام افتخاری است که نصیب ما شده است.
حسنی با اشاره به اینکه باید دانشگاه مرکز ارائه نظرات تخصصی باشد، تصریح کرد: باید کاری کنیم که دستگاه‌های دیگر هر وقت نیاز به نظرات کارشناسی و تخصصی داشتند، به دانشگاه مراجعه کرده و از دانشگاه کمک بگیرند.
مرتضی ابراهیمی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه آموزش مجازی با استفاده از فناوری‌های نوین اقدام مبارکی در دانشگاه محقق اردبیلی است، تصریح کرد: مرکز آموزش‌های مجازی دانشگاه در سال 93 توسط رئیس دانشگاه ابلاغ شد و ما مقدمات کار را فراهم کردیم تا امروز این مرکز به بهره‌برداری برسد.
وی با بیان اینکه برای افتتاح مرکز آموزش‌های مجازی دانشگاه حداکثر 50 میلیون تومان هزینه شده است، افزود: با راه‌اندازی این مرکز 700 میلیون تومان برای دانشگاه صرفه‌جویی شده است.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه برای تدریس مجازی اعضای هیات علمی بسته تشویقی در نظر گرفته‌ایم، اظهار کرد: با تصویب هیات رئیسه دانشگاه، همکارانی که به صورت مجازی تدریس کنند، حق‌التدریس آنها 1.5 برابر حق‌التدریس عادی محاسبه خواهد شد.
ابراهیمی با بیان اینکه در ترم تابستانی امسال هشت واحد به صورت مجازی ارائه شده بود، افزود: حدود 120 نفر از دانشجویان در این دروس ثبتنام کرده بودند.
مهدی داوری رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: 400 میلیون تومان از هزینه‌های آزمایشگاه مرکزی را معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تقبل کرده است.
وی با بیان اینکه در این مدت کوتاه 100 میلیون تومان درآمدزایی کرده‌ایم، ادامه داد: در این مدت حدود 200 میلیون تومان هم صرفه‌جویی کرده‌ایم.
داوری گفت: برخی از تجهیزات آزمایشگاهی تنها در آزمایشگاه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی وجود دارد و ادارات دیگر هم از این تجهیزات استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: