• سه شنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-993-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون پژوهشی آموزش و پرورش اردبیل:

25 درصد مدارس دولتی اردبیل هوشمند شدند


معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: با تلاش همکارانمان در مجموعه فناوری و هوشمندسازی بیش از 25 درصد مدارس دولتی استان اردبیل به تجهیزات هوشمندسازی مجهز شدند
.

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، برات سلیمی در همایش هوشمندسازی مدارس استان اردبیل در کانون عصمت اردبیل اظهار کرد: این همایش با حضور مدیران مدارس و با هدف آشنایی بیشتر با دستاوردهای حوزه هوشمندسازی و فناوری برگزار می‌شود تا در آستانه سال تحصیلی زمینه برای ارتقای توانمندی در این حوزه فراهم آید.

وی با بیان اینکه عامل اصلی توسعه جامعه نیروی انسانی است که این نیرو در بستر آموزش و پرورش تربیت و تعالی پیدا می‌کند، گفت: ما تمام تلاشمان بر این است تا نسل آینده بر اساس علوم و فنون و دانش روز دنیا تربیت شده و زمینه تعالی آنها در عرصه‌های مختلف فراهم آید.

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش استان اردبیل عنوان کرد: ما با همراهی بخش خصوصی در استان سعی داریم تا مدارس را به تجهیزات هوشمندسازی آراسته کنیم که این جزو رویکردهای اصلی معاونت پژوهشی، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی است.

سلیمی بیان کرد: در این راستا و با هدف توانمندسازی فناوری در کنار بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی، دولتی و کارها به صورت مشارکتی سعی داریم تا با برگزاری دوره‌های تخصصی به صورت ماهانه و در طول سال تحصیلی زمینه آمادگی استفاده از این فناوری‌های نوین را فراهم کنیم.

وی حرکت و سیاست‌گذاری آموزش و پرورش استان را هوشمندسازی 100 درصد مدارس اعلام کرد و گفت: در حال حاضر در هزار و 358 مدرسه دولتی استان به ظرفیت 2 هزار و 400 کلاس درس برنامه هوشمندسازی اجرا شده که 25 درصد مدارس دولتی استان را شامل می‌شود.

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش استان اردبیل یادآور شد: در 41 درصد مدارس غیرانتفاعی و نمونه دولتی برنامه هوشمندسازی اجرا شده و در 100 درصد مدارس تیزهوشان و شاهد این برنامه عملیاتی شده است.

وی افزود: در کنار هوشمندسازی به تولید محتوا و همچنین استفاده از ابزارهای نوین در بیش از 3 هزار مدرسه استان همت کردیم که قطعا در اولویت پژوهش‌های امسال نیز توسعه فناوری هوشمند جزو رویکردهای اصلی است.

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش استان اردبیل به برگزاری دوره‌های ضمن خدمت هوشمندسازی مدارس اشاره کرد و گفت: ما همه ساله به صورت تکلیفی و برنامه‌های ابلاغی از وزارت و استانی بر اساس نیاز معانت‌های مختلف آموزشی و نیازسنجی آنها و همچنین دوره‌های خاص برای مدرسان اقدام می‌کنیم که در حوزه هوشمندسازی نیز این برنامه‌ها مورد توجه و دقت نظر قرار گرفته است.

سلیمی بیان کرد: قطعا استفاده از این فناوری‌ها به ارتقای توان تعلیم و تربیت و معلمان کمک کرده و ما همراستا با بحث جهانی شدن استفاده از فناوری‌های جدید در عرصه تعلیم و تربیت حرکت‌ها و برنامه‌های تحولی را انجام می‌دهیم.

وی تغییر و تحول در دنیا را امری روشن و همواره روبه جلو توصیف کرد و گفت: در این تغییر و تحولات ما نیز می‌خواهیم به دستاوردهای ارزشمندی در استفاده از فناوری‌های نوین برسیم که قطعا در این زمینه شناخت، آگاهی و توجه به ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی با استفاده از این روش‌های جدید برای ما راهبردی اساسی است.

در این دوره آموزشی که مدیران خاص و فعال در حوزه هوشمندسازی مدارس حضور دارند مسئولان کشوری و همچنین شرکت کاسپین سپهر در حوزه فناوری‌های جدید و تکنولوژی‌های مدرن آموزشی بحث‌ها و بررسی‌های دقیقی را انجام می‌دهد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: