• سه شنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-991-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

با حضور معاون رئیس جمهور:

کشتارگاه صنعتی مرغ اردبیل به بهره‌برداری رسید

با حضور معاون رئیس جمهور، کشتارگاه صنعتی مرغ شرکت آرتاجوجه سبلان اردبیل به بهره‌برداری رسید. 

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، مجید خدابخش استاندار اردبیل در مراسم افتتاح این کشتارگاه با بیان اینکه راه‌اندازی مجتمع لمان و کشتارگاه مرغ فرصت بزرگی برای اشتغالزایی در منطقه است، افزود: با تولیدات این دو واحد روند صادرات محصولات به کشورهای خارجی تسهیل می‌شود. 

قدرت حاجی‌نوری مدیرعامل شرکت آرتاجوجه سبلان نیز با بیان اینکه این کشتارگاه صنعتی برای 220 نفر اشتغالزایی مستقیم و برای یک هزار و 500 نفر اشتغالزایی غیرمستقیم ایجاد کرده است، افزود: اوایل فرودین 93 احداث این کشتارگاه را شروع کردیم و در اردیبهشت 96 به اتمام رسید و موفق شدیم پروانه بهره‌برداری دریافت کنیم. 

وی با بیان اینکه ظرفیت اسمی و پروانه‌ای این کشتارگاه سالانه شش هزار قطعه در ساعت است، تصریح کرد: به سبب بهره‌گیری از امکانات بیشتر و بهتر نسبت به خرید کلیه دستگاه‌ها با ظرفیت 10 هزار قطعه در ساعت از شرکت لینکو آلمان اقدام شده است. 

حاجی‌نوری با بیان اینکه ظرفیت سردخانه این کشتارگاه سه هزار و 500 تن و ظرفیت تونل انجماد آن 100 تن است، گفت: کل هزینه‌های ریالی و ارزی انجام یافته در طرح 500 میلیارد ریال و کل هزینه‌های ارزی انجام یافته در طرح پنج میلیون و 700 هزار یورو و به عبارتی 26 میلیارد تومان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: