• دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-1791-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل:

رقم فونتانه سیب زمینی نیاز آبی کم و خاصیت انبارداری بالایی دارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: رقم فونتانه سیب زمینی نیاز آبی کم و خاصیت انبارداری بالایی دارد. 

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، عدیل سروی با اعلام این خبر افزود: آب و مدیریت مصرف آن در کشاورزی ضرورتی است که تمامی کارشناسان بر اجرای آن تاکید فراوانی دارند. سیب زمینی رقم فونتانه رقم جدیدی از سیب زمینی است که با هفت دور آبیاری طول دوره رشد خود را به خوبی سپری می‌کند و یک ماه زودتر از دیگر ارقام سیب زمینی برداشت می‌شود . 

وی افزود: سیب زمینی جزو آن دسته از محصولات تولیدی استان است که بالاترین میزان آب را در مقایسه با دیگر محصولات کشاورزی استان مصرف می‌کند، به همین دلیل تغییر الگوی کشت و جایگزینی ارقامی با نیاز آبی کم یکی از ضرورت‌های انکارناپذیر در زراعت سیب زمینی است. نیاز آبی سیب زمینی رقم فونتانه یا فونتن 50 درصد نسبت به ارقام دیگر کمتر است . 

سروی ادامه داد: سیب زمینی رقم فونتانه علاوه بر مصرف آب کم قدرت ماندگاری و انبارداری خوبی نیز نسبت به ارقام مشابه دارد، بطوریکه اگر این رقم از سیب زمینی از وسط بریده شود تا مدت 24 ساعت هیچگونه علائم سیاه شدگی و پلاسیدگی را در آن مشاهده نمی‌کنیم. 

وی گفت: یکی دیگر از ویژگی‌های برتر این رقم جدید سیب زمینی نیز در آن است که چون میزان ماده خشک آن بالاست، به همین دلیل در مصارف آشپزی میزان روغن کمتری نیز نسبت به دیگر ارقام مصرف می کند. مصرف این رقم از سیب زمینی از لحاظ سلامتی مصرف کننده  به لحاظ مصرف روغن کم نسبت به دیگر ارقام برتری دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: