• پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-5590-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

خودروی کنترل مکانیزه ثبت تخلفات در اردبیل راه‌اندازی می شودرئیس پلیس راهور استان اردبیل از راه‌اندازی یک دستگاه خودروی کنترل مکانیزه برای ثبت تخلفات خودروهای ساکن و در توقف مانده خبر داد
.

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل؛ رحیم آقامحمدی در جمع خبرنگاران در اردبیل با بیان این مطلب گفت: این خودرو  هفته آینده راه‌اندازی می‌شود بطوریکه خودروهایی که در توقف‌گاه‌ها به شکل غیرقانونی پارکینگ کنند از طریق سامانه ثبت تخلفات آنها انجام شده و با پردازش فیلم برداشته شده تخلفات آنها به درب منازل آنها ارسال می شود.

رئیس پلیس راهور استان اردبیل بیان کرد: در 10 روز اخیر در مجموع 365 فقره ثبت تخلفات مخاطره‌آمیز توسط خودروهای کنترل نامحسوس انجام شده است.بطوریکه 65 دستگاه وسیله نقلیه گران قیمت و لوکس در شهرک آزادی  و مولوی که اقدام به آلودگی صوتی و برخی تخلفات می‌کردند متوقف شده و به پارکینگ منتقل شدند.

وی گفت: این تخلفات شامل ایجاد آلودگی صوتی و همچنین استفاده از تلفن همراه بوده که به صورت مکرر تخلفات رانندگان ثبت و نسبت به اعمال جریمه برای آنها اقدام کردیم.

آقامحمدی یادآور شد: امیدواریم با این اقدامات شاهد ارتقای فرهنگ ترافیک در اردبیل شده و زمینه مکانیزه شدن اقدامات به ویژه گذرگاه‌های عابر پیاده را شاهد باشیم.

رئیس پلیس راهور استان اردبیل در مورد ساماندهی خودروهای میوه‌فروشی در اردبیل عنوان کرد: انتظار داریم برخورد جدی با این تخلفات به عنوان خواسته مردم انجام شود ولی از رفتارهای سلبی و قهری پرهیز می‌کنیم و در 5 ماهه امسال دو هزار دستگاه وانت‌بار و وانت نیسان در این زمینه اعمال قانون شده است.

آقامحمدی عنوان کرد: این اعمال قانون جوابگو نبوده و باید به صورت بنیادین و ریشه‌ای این مشکل را با همکاری شهرداری حل کنیم.
وی در مورد ساماندهی پارکینگ وسایل نقلیه سنگین نیز گفت: در این زمینه نیز گله‌مندی رانندگی و مردم به حق است و ما از شهردار جدید و شورای شهر خواهیم خواست تا زمینه احداث توقف‌گاه خودروهای سنگین را فراهم کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: