• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-2293-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

به همت انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل:

کتاب« اعجازهاي علمي از بيولوژي حشرات در قرآن کریم» منتشر شد

مدیرمسئول انتشارات جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل از انتشارکتاب مجموعه مباحث ميان‌رشته‌اي «اعجازهاي علمي از بيولوژي حشرات در قرآن كريم» خبرداد.
 
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، مهران محمدی با اعلام این خبر افزود: این کتاب به همت مهندس تقی قاسمی خادمی، فارغ التحصیل رشته کارشناسی ارشد بیوسیستماتیک جانوری از دانشگاه شهيد بهشتي تهران و دکتر سیدمسعود مجدزاده، دانشیار دانشگاه شهید باهنر کرمان در 628 صفحه به رشته تالیف درآمده است که می تواند جزء اولین ها در جهان اسلام تلقی گردد.
 
وی با بیان اینکه مباحث علوم زیستی در قرآن كريم از عمق و وسعت فراوانی برخوردار است، تصریح کرد: مشکلی که در زمینه‌ تحقيقات ميان‌رشته‌اي وجود دارد، عدم تسلط دانشمندان مسلمان رشته‌ بیولوژی کشور به علوم قرآنی و متخصصین علوم قرآنی به علوم زیستی می باشد که این موضوع باعث می‌شود بعضا کتاب، مقاله و يادداشت‌های میان‌رشته‌ای در رابطه با علوم زيستي در قرآن کریم طوری تالیف شود که برای آن‌ها نمی‌توان ارزش و عنوان تحقیق میان‌رشته‌ای قايل شد. 

محمدی با اشاره اینکه کتاب مذکور مشتمل بر 10  فصل است، اظهار داشت: در 8 فصل این کتاب به معرفی جامع گونه های یاد شده در قرآن کریم شامل شپش، پروانه، ملخ، مگس، پشه، مورچه، موریانه و زنبور عسل پرداخت شده و در بخش پایانی به نتایج ارزشمندی دست یافته که می تواند منبع مورد وثوق برای اساتید و دانشجویان باشد. 

وی خاطرنشان کرد: کتاب اعجازهاي علمي از بيولوژي حشرات در یک هزار نسخه به چاپ رسیده و به قیمت 350 هزار ریال از کتاب فروشی ها قابل تهیه است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: