• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-5890-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

ارقام سیب زمینی با نیاز کم آبی در اردبیل کاشته می شود


رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل  با اشاره به اینکه ارقام سیب زمینی با نیاز کم آبی در اردبیل کاشته می شود؛ افزود: سیب زمینی بعنوان یکی از محصولات با نیاز آبی فراوان دنبال می شود و به همین منظور کشت رقم جدید فونتانه در استان ترویج می یابد. 

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل،عدیل سروی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: سیب زمینی رقم فونتانه رقم جدیدی از سیب زمینی است که با هفت دور آبیاری طول دوره رشد خود را به خوبی سپری می کند و یک ماه زودتر از دیگر ارقام سیب زمینی برداشت می شود . 

وی بیان اینکه نیاز آبی سیب زمینی رقم فونتن 50 درصد نسبت به ارقام دیگر کمتر است، یادآور شد: فونتانه علاوه بر مصرف آب کم، قدرت ماندگاری و انبارداری خوبی نیز دارد و حتی اگر این رقم از سیب زمینی از وسط بریده شود تامدت 24 ساعت هیچگونه علائم سیاه شدگی و پلاسیدگی را در آن مشاهده نمی شود. 

به گفته وی ، یکی دیگر از ویژگی های برتر این رقم جدید سیب زمینی نیز در آن است که چون میزان ماده خشک آن بالاست به همین دلیل در آشپزی روغن کمتری نیاز دارد 

و مصرف آن از نظر سلامتی نیز نسبت به دیگر ارقام برتری دارد. 
سیب زمینی مهمترین محصول تولیدی استان اردبیل می باشد و استان با تولید بیش از 800 هزار تن یک ششم محصول کشور را استحصال می کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: