• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-6690-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

راه اندازی 700 موسسه حفاظتی و مراقبتی در کشور


  
  
رئیس پلیس پیشگیری ناجا  با اشاره به راه اندازی 700 موسسه حفاظتی و مراقبتی در کشور افزود: هدف ما ازین کار جلب مشارکت مردم در تقویت امنیت کشور است. 

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، سردار محمد شرفی در پاسخ به سوالات خبرنگاران در نشست مطبوعاتی در اردبیل اظهار کرد: به طور مستمر روش پیشگیری را بهتر و شایسته‌تر از روش‌های سلبی و سختگیرانه می‌دانیم و بر این باوریم که در حوزه پیشگیری و کاهش جرایم باید از مشارکت‌های مردمی و همچنین بهبود شرایط اجتماعی و ارتقای فرهنگ عمومی استفاده کنیم.
 
وی با بیان اینکه در این راستا و استفاده از ظرفیت‌های مردمی موسسات حفاظتی و مراقبتی در کشور راه‌اندازی شده است، گفت: تاکنون 700 موسسه حفاظتی و مراقبتی در کشور راه‌اندازی شده و بیش از 100 هزار نفر در قالب نگهبان محله با پلیس همکاری دارند. 

رئیس پلیس پیشگیری ناجا به واگذاری بخشی از ماموریت پلیس به مردم در قالب نگهبانی و مراقبت از مراکز تجاری، صنعتی، خدماتی و حساس در کشور خبر داد و یادآور شد: در این زمینه با استفاده از ظرفیت‌های مردمی به عنوان کمک کار پلیس سعی داریم تا آمار جرایم به شدت کاهش پیدا کند. 

شرفی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 20 هزار نفر در قالب پلیس افتخاری با مجموعه پلیس در سراسر کشور فعالیت دارند و در کنار آن در کلانتری‌ها و در قالب مشاوره‌های مددکاری، اجتماعی و روانشناسی سعی می‌شود از ظرفیت‌های متخصصان این حوزه به شکل مردمی استفاده شود. 

وی عنوان کرد: در سال جاری 80 درصد پرونده‌های ارجاع شده به  کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها در قالب مراکز مشاوره منجر به صلح و سازش شده و ما سعی می‌کنیم همچنان این روند را مورد توجه و تقویت بیشتر قرار دهیم.
 
رئیس پلیس پیشگیری ناجا ضرورت احیای شورایاری‌های محلی را بسیار ضروری اعلام کرد و گفت: ما تلاش خواهیم کرد تا ظرفیت قانونی ماده 106 و 107 برنامه ششم توسعه را احیا و تقویت کنیم تا در مسیر توسعه همه‌جانبه پیوست امنیتی مورد توجه قرار گیرد. 

شرفی افزود: با احیای این ظرفیت قانونی که مراحل تدوین آیین‌نامه‌های آن در دست اقدام است امیدواریم با مشارکت خود مردم نگهبان محله‌ها، ساختمان‌ها و تاسیسات مختلف فعالیت خود را آغاز کنند تا کاهش جرایم سرقت در ساختمان‌های نیمه‌ساز باشیم.
 
وی افزود: البته در این زمینه باید استانداردهایی را تعریف کنیم تا از بهترین و شایسته‌ترین افراد استفاده شده تا تامین امنیت و مراقبت‌های حفاظیتی و مراقبتی را شاهد باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: