• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-892-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم اردبیل در مجلس :

طرح بازآفرینی شهری به عاقبت مسکن مهر گرفتار نشود


 
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح های بازآفرینی شهری نباید به عاقبت مسکن مهر گرفتار شود بلکه شایسته است با تدبیری مناسب این طرح در محلات قدیمی و حاشیه شهر به خوبی اجرایی شود
.

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، رضا کریمی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری که با حضور وزیر راه و شهرسازی در استانداری اردبیل برگزار شد اظهار کرد: ما خوشحال هستیم که طرح بازآفرینی شهری به صورت پایلوت در برخی از شهرها اجرا می شود اما ضرورت دارد در ورودی اردبیل به ویژه از سمت خلخال و مغان دروازه هایی در شان دارالارشاد اردبیل و پایتخت حسینیت احداث شود تا همه در ورود به این شهر احساس غرور و سرور کنند .

وی ضرورت بهبود در عبور و مرور شهری و کاهش بار ترافیکی را یادآور شد و بیان داشت: دو معبر در اردبیل به ویژه میدان ایثار و ورودی از مشگین شهر به عنوان قتلگاه محسوب می شود که ضرورت دارد نسبت به احداث تقاطع های غیرهمسطح اقدامی جدی انجام شود .

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ضرورت بازنگری در طرح بازآفرینی شهری را در 15 محله هدف یادآور شد و بیان کرد: باید توزیع قیر رایگان در محلات هدف برای آسفالت ریزی ادامه پیدا کرده و همچنان با توجه به افزایش اعتبار این بخش از 15 هزار میلیارد تومان به 30 هزار میلیارد تومان شاهد آسفالت ریزی این محلات باشیم .
 
کاهش جمعیت خلخال نگران کننده است

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به تکمیل نشدن پیرترین محور ارتباطی کشور خلخال- پونل با 60 سال سابقه اظهار داشت: شهرستان خلخال و کوثر از نظر راه ارتباطی و همچنین آسفالت راه های روستایی به رغم همسایگی با چهار استان کشور وضعیت اسفناکی را دارد .

بشیر خالقی به مشکلات و معضلات محله قلعه باشی در خلخال اشاره کرد و افزود: این محله به لانه گزینی حیوانات موذی ومحل حضور افراد ناباب و ناهنجار تبدیل شده در حالی که باید هر چه سریعتر ساماندهی این منطقه انجام شود .

وی بالا بودن آمار مهاجرت وکاهش جمعیت شهر خلخال را یادآور شد و گفت: جمعیت خلخال به 86 هزار نفر کاهش یافته و  باید منتظر روزی باشیم که کلید این شهر را تحویل استانداری بدهیم .
 
حمایت از مهاجرین تعطیل شود

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه به وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد کرد تا از احداث کمربندی در شهرهای کوچک به دلیل از رونق افتادن اقتصاد این شهرها جلوگیری کرده و سیاست حمایت از مهاجرین را تعطیل کند .

میرحمایت میرزاده اظهار داشت: به جای توسعه حلبی آباد بهتر است با اولویت حاشیه نشینی را تعدیل کرده و به توانمندسازی محلات قدیمی و آباد و اجدادی اقدام شود .

شکور پورحسین نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار نیز در این نشست به شرایط نامناسب محورهای مواصلاتی  پارس آباد و بیله سوار علیرغم مرزی بودن این شهرستان ها اشاره کرد و گفت: باید شبکه حمل و نقل مناسب در این مناطق مرزی راه اندازی شود تا اتصال این مناطق به قفقاز را شاهد باشیم .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: