• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1293-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

از سوی جهاد دانشگاهی واحد اردبیل

فناوران برتر مرکز رشد گیاهان دارویی اردبیل تجلیل شدند


فناوران و ایده‌پردازان مرکز رشد گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان اردبیل تجلیل شدند.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، در مراسمی که با حضور فناوران، پژوهشگران، ایده‌پردازان و فعلان حوزه گیاهان دارویی در محل جهاد دانشگاهی اردبیل برگزار شد معاونت فناوری مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی از تمام طرح‌ها و ایده‌هایی که منجر به تولید کیفی محصولات شوند حمایت می‌کند اظهار کرد: در حال حاضر 7 طرح فناورانه کاربرگ خود را به مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی ارائه کردند.

مهران محمدی با یادآوری اینکه ما در جهاد دانشگاهی و مرکز رشد به دنبال فناوری‌های جدید اما با کیفیت هستیم خاطرنشان کرد: ما به لحاظ کمی فناوری‌های جدید را حمایت می‌کنیم اما در بعد کیفیت به دنبال تجاری‌سازی و کیفی‌سازی محصولات و طرح‌های ارائه شده هستیم به طوری که جهاد دانشگاهی از طرح‌هایی که تبدیل به ایده شده و محصولات جدید ارائه خواهند کرد حمایت همه‌جانبه می‌کند.

وی با بیان اینکه طی روزهای آینده شرکت‌های مستقر بازنگری خواهند شد افزود: طبیعی است شرکت‌هایی که هدف مشخصی ندارند کنار گذاشته شده و جهاددانشگاهی صرفا با شرکت‌هایی همکاری خواهد کرد که طرح‌ها و ایده‌های ارائه شده از سوی آنها قابل دفاع باشد.

معاونت فناوری مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان اردبیل یادآور شد: با توجه به اینکه جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل تمرکز خوبی را بر روی گیاهان دارویی داشته است تصریح کرد: در بهمن ماه سال جاری در برج میلاد پویش ملی گیاهان دارویی برگزار خواهد شد که در برگزاری این همایش استان اردبیل و مرکز رشد گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی با حضور موثر حرف‌های بسیاری برای گفتن در سطح کشور دارند.

محمدی با تاکید بر اینکه در تمامی حوزه‌ها و واحدهای فناوری جهاد دانشگاهی به دنبال تجاری‌سازی پژوهش‌ها و آزمایش‌هاست اضافه کرد: دانش‌هایی که عقبه و پشتوانه اجرایی دارند به طور قطع و یقین از سوی جهاد دانشگاهی حمایت خواهند شد چرا که تجاری‌سازی پژوهش و انجام برنامه‌های مناسب فناورانه در کنار تسهیل‌گری و شتاب‌بخشی به برنامه‌ها و ایده‌های ارائه شده از سوی فناوران جوان اصلی‌ترین رسالت جهاد دانشگاهی است و ما از تمام واحدهای فناور با تمامی امکانات مادی و معنوی حمایت خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه فناوران باید از فرصت بوجود آمده استفاده کنند اضافه کرد: جهاد دانشگاهی مسیر پژوهش و فعال‌سازی ایده‌های برتر حوزه‌های مختلف علمی را هموار کرده است در سطح استان اردبیل مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی مود توجه قرار گرفته که در هفته پژوهش نیز دو محصول از این واحد رونمایی شد.

معاونت فناوری مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان اردبیل با انتقاد از اینکه نظام گیاهان دارویی در حال حاضر در استان سردرگم است گفت: ضروری است با برنامه‌ریزی‌های مناسب مبحث گیاهان دارویی به طور خاص بررسی شده و جهاد دانشگاهی بر این ماموریت اعلام آمادگی می‌کند.

محمدی ادامه داد: در حال حاضر انجام این ماموریت به جهاد دانشگاهی واگذار شده و ما با ورود آگاهانه و عالمانه که از چندی قبل در جهاد دانشگاهی آغاز شده است نوید آینده‌ای پربار و گام‌های موثر در حوزه توان‌افزایی استان در حوزه گیاهان دارویی را می‌دهیم.

در این مراسم از واحدهای برتر فناوری استان که با عنوان جهاد دانشگاهی در جشنواره‌ها مختلف صاحب مقام شده بودند با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: