• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-295-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر کل میراث فرهنگی استان اردبیل خبر داد:

برگزاری دو رویداد ملی ورزش‌های زمستانی در اردبیل / از سرمایه‌گذاران تاسیسات زمستانی حمایت می‌کنیم

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل زمستان امسال دو مسابقه و رویداد ملی رشته‌های ورزشی زمستانی به ویژه اسکی در استان اردبیل برگزار می‌شود. 

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، کریم حاجی‌زاده در جلسه تدوین برنامه‌های گردشگری زمستانی در اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل که به مرکز سفرهای تابستانی به دلیل آب و هوای خوش در سطح کشور و حتی جهان معروف شده است قابلیت‌های بی‌نظیری در حوزه گردشگری زمستانی دارد که ما تاکنون نتوانسته‌ایم از آنها به بهترین شکل استفاده کنیم. 

وی خاطرنشان کرد: در حالی که در بسیاری از شرکت‌ها با تولید مصنوعی برف و سایر امکانات گردشگری زمستانی نسبت به جذب گردشگران و توریسم بین‌المللی اقدام می‌کنند اما ما از موقعیت طبیعی در دامنه‌های سبلان و گردشگری زمستانی در اردبیل، سرعین، نیر، مشگین‌شهر و جنوب استان اردبیل نتوانسته‌ایم هنوز در حد مطلوب با جذب گردشگران استفاده کنیم. 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اضافه کرد: امسال با همکاری اداره کل ورزش و جوانان قرار است دو مسابقه ملی اسکی در مناطق برف‌گیر استان اردبیل برگزار شود و در کنار آن تلاش می‌کنیم تا چندین رویداد فرهنگی و جشنواره‌های زمستانی را برای شهرهای مختلف به ویژه سرعین و مشگین‌شهر تعریف کرده تا گردشگری زمستانی را نیز در این مناطق فعال کنیم. 

حاجی‌زاده حمایت همه‌جانبه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را از سرمایه‌گذاران تاسیسات گردشگری زمستانی با پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت یادآور شد و گفت: ما با توجه به مزیت‌های استان در این بخش سرمایه‌گذاران را دعوت کرده و به سرعت برای آنها موافقت اصولی و حمایت‌های بانکی را انجام می‌دهیم. 

وی سیاست سازمان میراث فرهنگی را در توزیع فصلی و جغرافیایی سفر یادآور شد و اذعان کرد: برهمین اساس ما از تاسیسات زمستانی که به همت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تاسیس شود به جد حمایت می‌کنیم و در کنار آنها خواهیم بود. 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تکمیل پیست‌های اسکی استان اعم از آلوارس و دیگر پیست‌های فعال را یادآور شد و بیان کرد: در کنار آب‌های گرم، ابنیه‌های تاریخی و تاسیسات مختلف گردشگری که در استان فعال است سعی خواهیم کرد با فعال کردن گردشگری زمستانی به تحول در اقتصاد استان در شهرهای مختلف کمک کنیم. 

حاجی‌زاده افزود: نباید برخی از دستگاه‌ها و نهادها به ویژه رسانه‌ها نسبت به وضعیت جغرافیایی و آب و هوایی استان گزارشات نامناسب و نامطلوبی را ارائه کنند در حالی که در زمستان اکثر راه‌ها و محورهای مواصلاتی استان با کمک دستگاه‌های مختلف باز بوده و زمینه سفر راحت و ایمن برای هموطنان فراهم است. 

وی اظهار داشت: ما تا زمانی که در استان اردبیل با کمک و همراهی مردم و نهادهای مختلف دست به دست هم ندهیم نمی‌توانیم ظرفیت‌های گردشگری استان اردبیل را بیدار کنیم که در این زمینه با توجه به تعیین شعار از سوی استاندار اردبیل که زمستان اردبیل را بیدار می‌کنیم امسال سعی می‌کنیم تا در بخش‌های مختلف شاهد برگزاری رویدادهای گردشگری زمستانی در استان باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: