• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1593-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رویدادهای برگزار شده توسط واحد اردبیل، جزء رویدادهای نو کشور در حوزه کارآفرینی است


  
  
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل در سومین نشست صمیمانه رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل با همکاران گفت: از جهادگران انتظار می رود با روحیه جهادی، همدلی و هدفگذاری مناسب به دنبال ارتقاء سطح فعالیت‌ها و ظرفیت‌های این نهاد انقلابی باشند. 

 مهران اوچی اردبیلیبا اشاره به اینکه فعالیت در حوزه فرهنگی یکی از رسالت های مهم جهاددانشگاهی است، افزود: در بحث فرهنگی بایستی هدفگذاری و برنامه ریزی لازم برای توسعه فعالیت‌های حوزه علوم قرآنی انجام گیرد. 

وی با اشاره به پژوهش محور شدن حوزه سلامت جهاددانشگاهی استان اردبیل خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته در حوزه پژوهش و فناوری به دنبال ایجاد درمانگاه عمومی در یکی از بخش‌های محروم اردبیل هستیم تا علاوه بر برطرف کردن نیاز جامعه، منبع درآمد پایداری برای واحد باشد. 

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل به فعالیت شورای راهبردی و تبلیغات این نهاد  از سالجاری اشاره و خاطرنشان کرد: با شناخت نقاط قوت و ضعف این نهاد می‌توان کمبودها را با برنامه ریزی توسط شوراهای تشکیل شده رفع کرد و نقاط قوت را ارتقا بخشید. 

اوچی اردبیلی به تلاش این واحد برای ارتقاء تجهیزات و امکانات مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل  اشاره کرد و گفت: در کنار ارتقا تجهیزات بایستی سطح دانش پرسنل آن هم با گذراندن دوره‌های  آموزشی لازم ارتقاء یابد و خلاء‌ها جبران شود. 

وی فعالیت جهاددانشگاهی در حوزه گیاهان دارویی را بسیار ارزشمند خواند و یادآور شد: رویدادهای «دیدار در کارخانه» و «دیدار در مزرعه» که در سالجاری در مرکز رشد فناوری فرآورده های گیاهان دارویی واحد انجام گرفته جزء رویدادهای نو کشور در حوزه کارآفرینی معرفی شده است که بنیانگذار آن جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل است و سایر استان ها نیز در حال الگو برداری و اجرای چنین اردوهایی کاربردی و مهارتی هستند. 

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل ادامه داد: در تلاش هستیم با همکاری پژوهشگران مستقر در مرکز رشد، کارخانه ای با رویکرد تهیه و تولید فرآورده های گیاهان دارویی راه اندازی کنیم تا از ظرفیت های استان در این زمینه نهایت استفاده را ببریم. 

اوچی اردبیلی به برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف در مراکز آموزشی جهاددانشگاهی اردبیل در سطح استان اشاره و اظهار کرد: در سالجاری دوره های تخصصی بیشتری نسبت به سال های گذشته در سطح استان برگزار شد که خود جزء افتخارات این نهاد در این حوزه است و در تلاش هستیم برای توسعه فعالیت‌های آموزشی، چهار مرکز جدید در سطح استان اردبیل تا پایان سال راه اندازی کنیم. 

گفتنی است در این نشست اعضای جهاددانشگاهی به بیان نظرات و پیشنهادات خود برای پیشبرد اهداف واحد پرداختند و از جهادگران برگزیده و منتخبان مسابقات فرهنگی و ورزشی واحد با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: