• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1693-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان اردبیل خبر داد:

ساخت 5 اردوگاه جدید دانش‌آموزی در اردبیل


  
  
  
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان اردبیل از ساخت 5 اردوگاه جدید دانش‌آموزی در شهرستان‌های استان اردبیل خبر داد. 
  
مصطفی کافی در گفتگوی اختصاصی با ایسنا، منطقه اردبیل، اظهار کرد: به هیچ وجه سه اردوگاه فرهنگی و تربیتی جوابگوی نیاز دانش‌آموزان استان نیست و ما با همکاری جهاد کشاورزی و منابع طبیعی نسبت به شناسایی و احداث 5 اردوگاه جدید در پارس‌آباد، مشگین‌شهر، نمین و گرمی اقدامات خود را آغاز کردیم. 
  
وی سرانه کشوری اردوگاه‌ها را به ازای هر دانش‌آموز 45 سانتیمتر اعلام کرد و افزود: این سرانه در استان 20 سانتیمتر است که با احداث اردوگاه‌های جدید که به 42 هکتار خواهند رسید کسری 25 سانتیمتر را جبران خواهیم کرد. 
  
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان اردبیل همچنین به مزایای برگزاری فعالیت‌های تابستانی و اوقات فراغت با رویکرد مقابله با آسیب‌های اجتماعی و ارتقای مهارت دانش‌آموزان اشاره کرد و اظهار داشت: در تقویت حس مسئولیت‌پذیری و آشنایی با قوانین شهروندی و اجتماعی و یادگیری کمک‌های اولیه در امداد و نجات در قالب این برنامه‌ها عینیت پیدا می‌کند. 
  
کافی افزود: دانش‌آموزان استان در تابستان امسال با حضور در 324 پایگاه در قالب 47 رشته دایر شده سعی کرده‌اند اوقات فراغت تابستانی خود را سپری کنند. 
  
وی خاطرنشان کرد: در کنار این برنامه‌ها دانش‌آموزان استان با شرکت در طرح هجرت با همکاری بسیج سازندگی فعالیت‌های خوب عمرانی داشتند. 
  
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: بیش از 30 هزار دانش‌آموز ابتدایی، 21 هزار دانش‌آموز متوسط دوره اول و 23 هزار دانش‌آموز متوسطه دوره دوم در مجموع 74 هزار نفر از دانش‌اموزان استان به مدت 45 روز از این کلاس‌ها بهره‌مند شدند. 
  
کافی ضرورت پرداخت حق‌الزحمه عوامل اجرایی در طرح تابستانی و مطتقر در پایگاه‌ها را یادآور شد و بیان کرد: به دلیل پرداخت نشدن حق‌الزحمه مربیان تاثیرگذار ما چندان رغبتی به حضور در پایگاه‌های تابستانی ندارند که امیدواریم 200 میلیون تومان حق‌الزحمه این نیروها با کمک مسئولان استانی پرداخت شود. 
  
مشارکت 70 هزار نفر از اولیا در طرح پرسش مهر 
  
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان اردبیل در ادامه به استقبال خوب اولیای دانش‌آموزن، همکاران، دانش‌آموزان و دانشجو – معلمان در طرح پرسش مهر اشاره کرد و اظهار داشت: رئیس جمهور با طرح سوال منشا خشونت‌ها از دانش‌آموزان و اولیا و معلمان خواستند در این زمینه مطالب خود را ارائه کنند تا ارتقای سطح آگاهی و توان علمی دانش‌آموزان و اولیای آنها را شاهد باشیم. 
  
کافی گفت: 70 هزار نفر از اولیای دانش‌آموزان در قالب این طرح نوشته‌های خود را ارائه کردند و آثار به داوری گذاشته شد تا منتخبین در بخش‌های دانش‌آموزی، اولیای دانش‌آموزان و همکاران مورد ارزیابی و محک قرار گیرند. 
  
وی افزود: در مرحله اول 74 دانش‌آموز و 64 نفر از همکاران و اولیای دانش‌آموزان برگزیده شدند که از بین آنها در سطح کشور هفت نفر منتخب نهایی معرفی شدند. 
  
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: ما همایش استانی پرسش مهر را با شکوه خاص در سالن خطایی برگزار کردیم و از منتخبان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: