• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-995-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل:

تمامی ارتفاعات استان اردبیل مستعد راه‌اندازی اسکی است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت : تمامی ارتفاعات استان اردبیل مستعد راه‌اندازی اسکی است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، کریم حاجی زاده با تاکید برلزوم توجه به پتانسیل های گردشگری زمستانی استان ، گفت: گردشگری زمستانی قابلیت پنهان گردشگری استان اردبیل بوده و توزیع زمانی و مکانی گردشگری در اردبیل امری ضروری است. 
  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان اردبیل تصریح کرد: ارتفاعات سبلان در مرکز و آق داغ در جنوب استان اقلیم کم‌نظیری برای ورزش‌های مرتبط با برف ایجاد کرده است؛ چرا که زمان بارش برف و ماندگاری آن در اردبیل بالا است و چنین امکانی در کمتر منطقه‌ای دیده می‌شود. 
  
وی  افزود: در تمامی شهرهای سرعین، نیر، مشگین شهر و خلخال و کوثر می‌توان زیرساخت‌های ورزش‌های زمستانی به ویژه اسکی و تله سیژ را دایر کرد. 
  
به گفته مدیرکل میراث فرهنگی استان در تابستان نیز منطقه باغرو و فندقلو مستعد راه‌اندازی اسکی روی چمن است و ارتفاعات موجود در استان زیبایی و استانداردهای لازم برای پیاده‌سازی ورزش اسکی را دارد. 
  
حاجی‌زاده اضافه کرد: در وضعیت فعلی  اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان اردبیل سه پروژه اسکی روی برف را دنبال می‌کند. مورد اول پیست اسکی آلوارس است که به منظور پیاده‌سازی اسکی حرفه‌ای طرح توسعه، عملیاتی می‌شود. 
  
وی افزود: مورد دوم درست در مجاور پیست اسکی آلوارس و مورد سوم در مشگین شهر حدفاصل شابیل تا پناهگاه کوه سبلان است. 
  
مدیرکل میراث فرهنگی استان تأکید کرد: برای توسعه اسکی ضروری است ادارات منابع طبیعی، امور اراضی جهاد کشاورزی و ورزش و جوانان نسبت به پیاده‌سازی زیرساخت‌ها، اعطای زمین و توسعه فعالیت‌های ورزشی همکاری داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: