• چهارشنبه ۲۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-3397-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان مشگین شهر:

بخش خصوصی در مرمت آثار تاریخی مشگین شهر مشارکت کند

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین شهر تصریح کرد: ضروری است بخش خصوصی در مرمت آثار تاریخی این شهرستان مشارکت کند.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، محرم جعفری در دیدار با شهردار مشگین شهر تصریح کرد: با توجه به محدودیت مالی بخش دولتی انتظار می رود بخش خصوصی در مرمت آثار تاریخی مشارکت جدی داشته باشد.

وی با تاکید به مشارکت بخش خصوصی در استفاده عمومی از بناهای تاریخی متذکر شد: علاوه بر این مشارکت  مالکان شخصی بناهای تاریخی  در مرمت و حفظ ابنیه و استفاده بهینه از آن مورد حمایت است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین شهر با تاکید به ضرورت ساماندهی بقعه شیخ حیدر، کهنه قلعه و حمام عدل در این شهرستان ادامه داد: از محل اعتبارات طرح بازآفرینی شهری اجرای این مهم در دستور کار قرار گرفته است.

جعفری همچنین به ضرورت تعامل شهرداری با میراث فرهنگی در حفاظت از آثار تاریخی تاکید کرد و بیان داشت: شهرداری پشتیبان میراث فرهنگی در موضوع حفاظت از آثار تاریخی است.

وی متذکر شد: مشگین شهر از آثار تاریخی متعددی برخوردار است که همکاری نهادها می تواند نقش موثری در صیانت از آثار به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: