• جمعه ۲۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3092-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل:

ایران با درایت مقام معظم رهبری از قدرت بزرگ برای چانه زنی در مذاکره با قدرت‌های بزرگ برخوردار است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: ایران با درایت مقام معظم رهبری در حال حاضر از قدرت بزرگ برای چانه زنی در مذاکره با قدرت های بزرگ برخوردار است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل از جانباختگان کشتی سانچی که شهادت گونه جان خود را در مسیر خدمت به کشور از دست دادند، تجلیل و به خانواده‌های داغدار تسلیت گفت. 
  
عاملی اظهار داشت: تبلیغات و تحریفات و راه افتادن ماشین بزرگ دروغ سازی دشمنان در این حادثه درس بزرگی برای ماست. آنها در کمین نشسته‌اند تا از هر حادثه‌ای ظرفیت عظیمی برای منویات شوم خود درست کنند و عواطف ملت ما را در مسیر منافع خود و بر ضد ملت ما استخدام کنند. 
  
وی ادامه داد: هدف اصلی آنها از این وارونه‌سازی، از بین بردن وثوق مردمی و اعتماد عمومی به نظام اسلامی است. مشابه این قضیّه در حادثه زلزله کرمانشاه اتفاق افتاد . آنها دهها دروغ در علت زلزله و در نوع کمک رسانی منتشر کردند و حتی خیابانهای رقه سوریه را به نام مناطق زلزله زده به مردم نشان دادند. در چنین وضعیتی اطلاع رسانی دقیق، سریع و کامل توسط دولت، خنثی کننده توطئه است. 
  
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تحولات منطقه گفت: یکی از برکات مهم این تحولات، مجبور شدن حکام منطقه به کنار زدن پرده از چهره حقیقی است. آل سعود با صراحت از رژیم اسرائیل حمایت کرد و با صراحت گفت "صحرای سینا برای فلسطینی‌ها کافی است" و با صراحت از مرکزیت بیت‌المقدس برای اسرائیل دفاع کرد و با فتوای مفتیان وهابی مقاومت فلسطین‌ها را حرکت تروریستی خواند. 
  
وی اظهار داشت: همه اینها باعث شده تا شیعه سیاسی در همه جای عالم اسلام منتشر و ایران اسلامی در اوج محبوبیت امت اسلامی قرار گیرد. نامه دیروز اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس به مقام معظم رهبری و تجلیل از موضع ایران و اطلاق عنوان «حاکمان نفاق» و «هم پیمانان عربی اسرائیلی» به پادشاهان کشورهای عربی و حمله صریح به عربستان سندی بسیار مهم و اقدامی ویژه در ترفیع جایگاه و وزن سیاسی ایران اسلامی در بین امت است. 
  
خطیب جمعه اردبیل ادامه داد: ایران با درایت مقام معظم رهبری در حال حاضر از قدرت بزرگ برای چانه زنی در مذاکره با قدرت های بزرگ برخوردار است . دولتیان باید این موقعیت عظیم را مغتنم و از موضع قدرت سخن بگویند. سخنان حماسی مقام معظم رهبری بعد از حوادث اخیر در برابر شیطنت های آمریکا، آرمانی ترین موضع گیری و ضروری ترین ادبیات در برابر فزون خواهی آمریکاست. 
  
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه قرار است در هفته های آینده پرونده منطقه آزاد استان اردبیل و چند استان مرزی دیگر در مجلس بار دیگر به رای گذاشته شود، گفت: با ریاست محترم صدا و سیما مکاتبه کرده‌ایم تا از تخریب منطقه آزاد در صدا و سیما در این مدت اجتناب شود. همچنین با بعضی از نمایندگان مختلف سایر استان‌ها تماس گرفته‌ایم تا از سر مخالفت با این لایحه وارد نشوند و همچنین با نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌های محروم از منطقه آزاد در حال مکاتبه هستیم تا به طور دسته جمعی با ریاست محترم مجلس ملاقات و بر اهمیت موضوع تاکید گردد. 
  
وی همچنین اظهار داشت: با نمایندگان مخالف مطرح کرده‌ایم که اگر منطقه آزاد مضر به اقتصاد ماست، باید در کل کشور تعطیل گردد و اگر مضر نیست پس تمام استان‌های مرزی باید از آن برخوردار باشند و سیاست "یک بام و دو هوا" سیاست درستی برای مدیریت کشور نیست. 
  
امام جمعه اردبیل اظهار داشت: امروز روز 19 ژانویه است. روزی که با فروپاشی شوروی، آذری ها به طرف وطن مادری و تاریخی و "بابا توپراقی" و "بابا اجاقی" حرکت کردند و تعلق خود را به ایران و اسلام ثابت نمودند و ثابت کردند که آنها را نمی توان از اسلام و از عشق به ایران جدا کرد. چنین روزی، "روز آذری های مسلمان جهان" نامیده شده تا آذری های مسلمان ضمن بزرگداشت حادثه فوق، از اصالت و هویت و ریشه های تاریخی و فرهنگی خود دفاع کنند. 
  
وی ادامه داد: در خصوص حرکت آذری ها به طرف مرزهای ایران که با سرحدّ حرکاتی در تاریخ ثبت شده و در خصوص موضوعات مرتبط با  آن تحریف های بزرگ صورت گرفته که هرکدام می تواند در آینده آبستن فاجعه باشد. به همین جهت هر سال در 19 ژانویه این تحریف ها نقد و از واقعیت و حقیقت صیانت می شود. 
  
وی پیشنهاد کرد: هیأت مشترکی از دو کشور جهت تحقیق در موضوعات تاریخی با هدف تقریب تشکیل گردد تا دو کشور از اسباب اختلاف و کدورت به دور و در حمایت از یکدیگر و تقویت روابط قدم های بزرگی بردارند. 
  
عاملی همچنین به طور ویژه از شهدای 20 ژانویه آذربایجان که در مسیر استقلال این کشور توسط دولت کمونیستی شوروی شهید شدند تجلیل کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: