• شنبه ۳۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-3597-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان مشگین شهر:

درخت چنار کهنسال روستای انار در مشگین شهر به ثبت ملی می رسد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین شهر گفت: در نظر داریم درخت چنار حدودا 800-1000 ساله روستای انار از توابع این شهرستان به ثبت ملی برسد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، محرم جعفری در نشست هم فکری با اعضای انجمن میراث فرهنگی بخش مشگین شرقی شهرستان مشگین شهر تصریح کرد: پس از آزاد سازی حریم درخت کهنسال انار با همکاری بخشداری  و دهیاری این اثر ارزشمند به ثبت ملی می رسد.

وی افزود: همچنین به منظور ساماندهی شهریری اثر باستانی مشگین شهر اعتبار مرمت اختصاص یافته و پوشش حفاظتی نیز اجرا می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین شهر ادامه داد: حفاظت از آثار تاریخی تنها وظیفه میراث فرهنگی نیست و انتظار می رود با توجه به گستره و تنوع آثار شهروندان نیز مشارکت کنند.

به گفته جعفری به منظور جلب مشارکت شهروندان، انجمن های میراث فرهنگی نقش کلیدی دارند و می توانند در مسیر تقویت و تحکیم هویت فرهنگی و حفاظت از آثار ارزشمند تاریخی و فرهنگی ادارات میراث فرهنگی را یاری کنند.

وی متذکر شد:  انجمن های میراث فرهنگی در واقع امکانات و ظرفیت هایی هستند که از نیرو های مردمی و علاقمندان  میراث فرهنگی تشکیل می‌شود که به صورت یک شبکه گسترده آموزش های لازم را در خصوص حفاظت از آثار تاریخی می بینند و با همکاری آنها میراث گرانبهای این مرز و بوم حفظ و حراست می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: