• یکشنبه ۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-293-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل:

انتشار 56 عنوان کتاب در انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل/ بسترسازی برای ترویج فرهنگ مطالعه تاثیر بسزایی در گسترش علم دارد

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل گفت: مرکز انتشارات جهاددانشگاهی، بستر خوبی برای تولید کتاب های پرمحتوا، علمی و تحقیقاتی در استان فراهم کرده است.
 
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، مهران اوچی اردبیلی در جلسه شورای بررسی کتاب جهاددانشگاهی اردبیل با اعلام این خبر افزود: این نهاد در تلاش است تا مرکز نشر اندیشه های فاخر و اثر بخش در حوزه دانشگاهی استان اردبیل باشد و بتواند نقش تاثیرگذاری در توسعه فرهنگ منطقه ایفا نماید. 

مهران اوچی اردبیلی با اشاره به اهمیت و جایگاه کتاب در جامعه اظهار کرد: به همت انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل در سال های اخیر 56 عنوان کتاب در رشته های مختلف علوم انسانی، پزشکی، هندسی، علوم پایه، کشاورزی و محیط زیست به چاپ رسیده است. 

وی گفت: ميزان توجه ناشران به تمايلات و نيازهاي خوانندگان، رعايت استاندردهاي چاپ و نشر و همچنين گسترش قلمرو نمايش و توزيع كتاب توسط كتاب فروشي‌ ها مطابق به نيازمندي کتابخوانان از جمله عوامل اثرگذار در گرايش مردم به سمت مطالعه است. 

در این جلسه مدیرمسئول انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه در سال جاری 18 عنوان کتاب در این مرکز به چاپ رسیده و 14 عنوان نیز در مرحله چاپ قرار دارد تصریح کرد: بسترسازی برای ترویج فرهنگ مطالعه نیز می‌تواند تاثیر بسزایی در گسترش علم و دانایی در جامعه داشته باشد. 

مهران محمدی ادامه داد: انتشارات جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل برای ارتقای سطح علمی و فرهنگی و رفع نیازهای مکتوب مراکز آموزش عالی اقدام به نشر آثار پژوهشگران و محققان می نماید. 

وی با بیان اینکه ارزیابی کتاب‌هایی که توسط انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل منتشر می‌شود توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و چهره‌های خبره انجام می‌گیرد، خاطرنشان کرد: اعضای شورای علمی کتاب در این نهاد در تلاش هستند تا بار علمی و ترویجی کتاب ها ارتقا یابد و به موضوعات دانشگاهی توجه ویژه‌ای شود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: