• پنجشنبه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-292-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون سابق سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل:


نارضایتی‌های مردم ریشه فرهنگی و اخلاقی دارد/ ریا تهدید خطرناک برای کشور


معاون سابق سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل گفت: نارضایتی‌های مردم ریشه فرهنگی و اخلاقی دارد و به هیچ وجه این امر ناشی از مشکلات اقتصادی نیست.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، ناصر نصیری در جلسه شورای اداری و آئین تودیع خود در استانداری اردبیل اظهار کرد: بنده بر این اعتقاد هستم که ریا و تملق بزرگترین و خطرناک‌ترین تهدید برای کشور است و باید با این موضوع به جد مبارزه کرد.

وی خاطرنشان کرد: بنده به هیچ وجه با خشونت و ترویج این امر موافق نیستم چرا کهبه دنبال ریاکاری، چاپلوسی و تملق دروغ نیز رواج پیدا می‌کند و جامعه به سمت تباهی کشیده می‌شود.

معاون سابق سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل با بیان اینکه از همه اعضای شورای اداری و تامین در دوران مسئولیت خود در برقراری امنیت و آرامش در استان از صمیم قلب قدردانی می‌کنیم، بیان کرد: در حالی امروز با مردم استان اردبیل خداحافظی می‌کنم که مدعی هستم به هیچ وجه به مردم دروغ نگفتم و همواره به صداقت و شفافیت در کار اعتقاد راسخ داشته و در انجام آن از هیچ تلاشی کوتاهی و قصور نکردم.

نصیری عرصه سیاست را عرصه کتمان و پنهان‌کاری برخی واقعیت‌های واضح و روشن اعلام کرد و گفت: به رغم حاکم بودن این فضا بنده سعی کردم با صداقت و شفافیت موضوعات و مسایل را مطرح کنم و در همین راستا بر این باورم نارضایتی‌هایی که در کشور به شکل آزاردهنده اتفاق افتاد ریشه فرهنگی و اخلاقی داشته و به هیچ وجه ناشی از مشکلات اقتصادی نبوده است.

وی عملکرد اقتصادی دولت روحانی را خوب و قابل دفاع توصیف کرد و ادامه داد: هر چند نقدهای زیادی بر این عملکرد وارد است اما به هیچ وجه اعتراض‌های اخیر مردم را اقتصادی نمی‌دانم و بر این باورم ریشه آنها اخلاقی و فرهنگی است.

معاون سابق سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل تصریح کرد: همین مردمی که جنگ را مدیریت کردند و در 40 سال گذشته سعی داشتند تا به مسئولان در مدیریت کشور کمک کنند قطعا امروز نیز با اعتماد به حاکمیت و مدیران دلسوز تلاش خواهند کرد تا از مشکلات و سختی‌ها عبور کنیم.

نصیری در ادامه به همراهی چهره‌های علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی استان در مسیر تحولات مختلف در چند سال اخیر در استان اشاره و خاطرنشان کرد: آنهایی که سعی می‌کنند به اختلافات منطقه‌ای و قومیتی دامن بزنند یا خائن هستند و یا درک صحیح از شرایط جامعه ندارند که باید در اظهارنظرهای خود تجدیدنظر کرده و انصاف را رعایت کنند.

وی به همراهی نمایندگان استان در مجلس با معاونت سیاسی اشاره کرد و گفت: در کنار همه کمک‌ها و همراهی‌ها و نقدها ما نباید دولت محلی را تضعیف و یا اقتدار رئیس دولت محلی را تضعیف کنیم بلکه با تعامل و همراهی همه باید به تقویت این بخش کمک شود.

معاون سابق سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل اظهار کرد: بنده به هیچ وجه به توقعات نابجای عده‌ای حتی به شکل سیاسی و یا شخصی پاسخ مثبتی نداده‌ام بلکه سعی کردم در چارچوب قانون حتی در زمان انتخابات به وظیفه‌ای که به بنده محول شده بود عمل کنم و هرگز وجدانم را زیرپا نگذارم.

نصیری تغییر و تحول را یک ضرورت و لازمه حرکت رو به جلو خواند و اضافه کرد: بنده به هیچ وجه دوست نداشتم که در این جایگاه نقش اپوزیسیون را بازی کنم و باید با استاندار در بسیاری از موارد هماهنگی پیدا می‌کردیم که از همین روی تصمیم گرفتم تا استان را ترک کرده و از خدمت مردم اردبیل خداحافظی کنم.

وی گفت: بنده کارمند دولت هستم و هیچ وقت دنبال میز و پستی نبوده‌ام و در عمرم حتی از پدر و مادرم نیز درخواستی نداشتم به طوری که در دوران دانشجویی ريالی از آنها تمنا نکرده و همواره بر عزت نفس و سعه صدر باور کامل داشتم.

معاون سابق سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل بیان کرد: باید از فضای اتهام‌‌زنی و تولید تهمت حذر کنیم اما زمانی که بزرگی در این شهر تهمت و بهتان را مکتوب می‌کند چه انتظاری باید از فضای مجازی داشت که دست از تهمت‌زنی و بهتان‌گویی بردارد در حالی که آبروی همه افراد بسیار محترم و ارزشمند است.

نصیری در پایان با بیان اینکه اخلاق، صداقت و شفافیت را باید در همه حوزه‌ها در دستور کار خود قرار دهیم، خاطرنشان کرد: اگر به این اصول پایبند باشیم مشکلات اقتصادی برطرف خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: